Dienas ziņas

«'Junioru universitātes» audzēkņiem «5 zaļās dienas»

Dienas ziņas

ES mācību pakas trūcīgajiem sola gada nogalē

Ukrainas bērniem nometne Jēkabpilī

Ukrainas bērniem Jēkabpilī rīko nometni ar radošām darbnīcām un ekskursijām

Teju divu nedēļu garumā Ukrainas bērniem, kurus skāris tur notiekošais konflikts, Jēkabpilī sarīkota vasaras nometne. Tajā piedalās militārajā konfliktā iesaistīto ukraiņu bērni, karavīri un bēgļi, kas pārvietoti no karadarbības skartajām teritorijām un izmitināti Jēkabpils pašvaldības sadraudzības pilsētā – Mirgorodā.

Fotografējoties pirmajai kopbildei, bērni Mirgorodas apgūst jaunu vārdu latviešu valodā, un noteikti ne pēdējo. Lai gan šī ir pirmā nometnes diena, biklums un nedrošība nav jūtama. Bērni došanos uz Latviju gaidīja kā lielu notikumu un nometnes laikā ar nepacietību gaida jaunus piedzīvojumus un emocijas. 

Nometni finansiāli atbalsta Jēkabpils pašvaldība, kura pērn noslēdza sadarbības līgumu ar Ukrainas pilsētu Mirgorodu. Tā sniedzot atbalstu tiem bērniem, kuru ģimenes ir cietušas vai bijušas saistītas ar Ukrainā notiekošo konfliktu.

"Bērni, kuriem vecāki ir kara dienestā, un šeit ir bērni, kuri ir bēgļi, kurš gadu, kurš mazāk, dzīvo pilsētā Mirgorodā. Viņi iet mūsu skolās, ļoti jauki ir iejutušies, viņiem patīk mūsu pilsēta, jo mēs esam viesmīlīgi, tāpat kā jūs. Paldies," saka skolotāja no Mirgorodas Julija Neverova.

Kopumā nometnē piedalās 22 bērni no Ukrainas, kuriem jaunu iespaidu un aktivitāšu ieplānots ļoti daudz.

"Dodamies uz zooloģisko dārzu,  Vecrīgā ir ekskursija ar mūsu tūristu busiņiem, tad caur Jūrmalu dodamies mājās. Bet Siguldā mums nākamajā nedēļā ir Meža kaķa trase," stāsta nometnes vadītāja Lilija Ražinska.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt