Ukrainas bēgļu skaits Latvijā sasniedzis 30 000; skolās mācās 4000 ukraiņu bēgļu bērni

Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēts 29 971 Ukrainas civiliedzīvotājs, un izglītības iestādēs Latvijā mācās 4190 Ukrainas kara bēgļu bērni.

Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija liecina, ka 24 098 Ukrainas kara bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību. Savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību nodrošināta 11 304 personām.

Tas nozīmē, ka pārējie bēgļi atrod dzīvesvietu paši vai arī pie draugiem un radiem, iepriekš skaidrojusi Iekšlietu ministrija.

Ukrainas iedzīvotāji, kuriem ir biometriskās pases un nav nepieciešama ne sociālā palīdzība, ne palīdzība ar izmitināšanu, var uzturēties Latvijā līdz 90 dienām gada laikā, par to neinformējot valsts iestādes.

Šonedēļ aprit 90 dienas, kopš Latvijā uzņemti pirmie bēgļi no Ukrainas.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrija informēja, ka 2861 ukraiņu skolēni mācās vispārējās izglītības skolās. 1354 skolēni mācās mazākumtautību skolu programmās un 1501 skolēni mācās programmās valsts valodā. Savukārt seši skolēni mācās citas kategorijas vispārējās izglītības iestādēs.

1329 ukraiņu skolēni mācās pirmsskolas izglītības iestādēs, tostarp 395 skolēni mācās mazākumtautību programmā un 929 skolēni mācās programmās latviešu valodā. Savukārt pieci skolēni mācās citas kategorijas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Visvairāk ukraiņu bērnu gan pirmsskolas, gan vispārējās izglītības vecumā mācās Rīgā, kur izglītību iegūst 2065 bērni no Ukrainas. Otrajā vietā ir Valmieras novads, kur uzņemts 161 bērns, savukārt trešajā – Ventspils, kur uzņemti 160 bērni.

Informācija par bērniem, kas sāk mācības Latvijas skolās, tiek apkopota Valsts izglītības informācijas sistēmā.

KONTEKSTS:

Krievijas sāktais karš ir piespiedis bēgļu gaitās doties miljoniem Ukrainas iedzīvotāju, tai skaitā ukraiņu bērnus. Visvairāk bēgļu uzņem Ukrainas kaimiņvalsts Polija.

Arī Latvija uzņem kara bēgļus, un saskaņā ar valdības apstiprināto plānu Latvijā paredzēts nodrošināt atbalstu kopumā līdz 40 000 Ukrainas civiliedzīvotājiem. Plāna īstenošanai paredzēts finansējums līdz 116,277 miljoniem eiro. Latvija arī apņēmusies atrast mācību iestādes kara bēgļu bērniem, lai viņi neiekavē mācību procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt