Ukrainas bēgļu bērniem pārcelšanai uz nākamo klasi neprasīs noteiktas atzīmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas bēgļu bērniem, mācoties Latvijas skolās 1.–8. klasē vai 10.–11. klasē, nākamajā klasē plāno pārcelt bez prasības par vērtējumu mācību priekšmetos mācību gada noslēgumā. Vienlaikus šie bērni būs tiesīgi tajā pašā klasē atkārtoti apgūt attiecīgo izglītības programmu. To paredz valdības atbalstītie grozījumi, kas vēl būs jāskata Saeimai.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) informēja, ka pirms pārcelšanas nākamajā klasē vai atkārtotas izglītības programmas apguves tajā pašā klasē bērniem plāno noteikt papildu mācību pasākumus, nenosakot pēcpārbaudījumus. Papildu mācību pasākumus nosaka latviešu valodas mācību priekšmetu apguvei un var noteikt arī to mācību priekšmetu apguvei, kuros mācību gada noslēgumā nav iegūts vērtējums vai iegūtais vērtējums ir zemāks par četrām ballēm.

Papildu mācību pasākumus noteiks šā gada jūnijā, to ilgums –  līdz divām nedēļām.

Pārceļ bez vērtējuma

Jaunietis, kurš 2021./2022. mācību gadā par vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi ir saņēmis liecību, ir tiesīgs 12. klasē atkārtoti apgūt visus izglītības programmas mācību priekšmetus un stundu plānā ietvertos mācību priekšmetus. Šādā gadījumā Ukrainas civiliedzīvotāja atkārtoti apgūtajos mācību priekšmetos iegūtie vērtējumi ir uzskatāmi par gada vērtējumiem attiecīgajā mācību priekšmetā.

Savukārt tie ukraiņu jaunieši, kas mācās 9.un 12. klasē, būs atbrīvoti no valsts pārbaudes darbiem.

Grozījumi noteikumos arī paredz, ka Ukrainas civiliedzīvotāju, kurš līdz 2022. gada 30. jūnijam turpina apgūt profesionālās vidējās izglītības programmu pēc pamatizglītības ieguves 1., 2. vai 3. kursā, pārceļ nākamajā kursā, nepiemērojot prasības par vērtējumu saņemšanu vispārizglītojošajos mācību priekšmetos (kursos) attiecīgā kursa 2. semestra noslēgumā (tas gan neatbrīvo no to prasību pildīšanas, kas attiecas uz vērtējumu iegūšanu profesionālajos mācību priekšmetos).

Tāpat grozījumi nosaka, ka, uzņemot skolēnu izglītības iestādē, dokumentiem jāpievieno bērna medicīniskā karte vai ģimenes ārsta izsniegta izziņa, kurās ir informācija par bērna vakcinācijas statusu, saslimšanas ar tuberkulozi izslēgšanu, nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem mācību procesa apgūšanai, ja ir diagnosticēta hroniska saslimšana.

Izmaiņas attiecībā uz 9. un 12. klašu skolēniem

Tikmēr grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā paredz, ka Ukrainas jaunieši, kuri šajā mācību gadā apgūst vispārējās pamatizglītības programmu 9. klasē, var neiegūt vērtējumus gadā mācību priekšmetos „Latviešu valoda”, „Literatūra”, „Latviešu valoda un literatūra”, „Latvijas vēsture”, kā arī „Otrā svešvaloda”, ja attiecīgā valoda iepriekš nav apgūta.

Savukārt Ukrainas jaunieši, kuri mācās 12. klasē vai profesionālās vidējās izglītības programmu 4.  kursā, var neiegūt vērtējumus gadā mācību priekšmetos „Latviešu valoda”, „Literatūra”, kā arī „Otrā svešvaloda”, ja attiecīgā valoda iepriekš nav apgūta.

Grozījumi likumā arī paredz, ka

no jaunā mācību gada nepilngadīgiem Ukrainas bēgļu bērniem tiks nodrošināta iespēja iegūt izglītību valsts valodā.

Pirmsskolas izglītības vai pamatizglītības pakāpē bērns būs tiesīgs apgūt arī mazākumtautību izglītības programmu, kas tiek īstenota ukraiņu valodā, ievērojot Izglītības likumā noteikto attiecībā uz izglītības ieguves valodu mazākumtautību izglītības programmās.

Grozījumi likumā vēl jāpieņem Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti