Ukrainas bēgļiem visā Latvijā pieejams sociālā mentora atbalsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas civiliedzīvotājiem visā Latvijā pieejams sociālā mentora atbalsts ikdienas situāciju risināšanā, informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

SIF noslēdzis kopumā septiņus sadarbības līgumus ar nevaldības organizācijām par sociālā mentora pakalpojuma sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, kas kara rezultātā ieradušies Latvijā.

Līgumu kopējā vērtība ir 700 000 eiro. Plānots, ka ar šo finansējumu pakalpojumu varēs saņemt vismaz 7 000 Ukrainas iedzīvotāju.

Jaunie sadarbības partneri izraudzīti SIF organizētajā tirgus izpētes procesā 15 reģionos. Sociālā mentora pakalpojumu nodrošinās:

  • ģimenes un audžuģimenes atbalsta biedrība "DOMUS",
  • nodibinājums "Caritas Latvija",
  • biedrība "Patvērums "Drošā māja"",
  • biedrība "Gaišo domu platforma",
  • mācību centrs "FIBRA",
  • nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks",
  • biedrība "Vidusdaugavas NVO centrs".

Lai saņemtu sociālā mentora pakalpojumu, Ukrainas iedzīvotājiem ir jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā. Sociālo dienestu sociālie darbinieki izvērtēs katra klienta individuālo gadījumu un nepieciešamības gadījumā piesaistīs SIF nodrošinātu sociālo mentoru.

Pakalpojums Ukrainas iedzīvotājiem jau ir pieejams visā Latvijas teritorijā un tiek īstenots sadarbībā ar 43 pašvaldību sociālajiem dienestiem, tā nodrošinot ērtā un vienkāršā veidā atbalstu uzņemšanas vietā. Pakalpojumu šobrīd izmanto 295 cilvēki no Ukrainas.

Sociālā mentora pakalpojums Ukrainas iedzīvotājiem būs pieejams 60 dienas un sniegs praktisku palīdzību dažādu ikdienā būtisku jautājumu risināšanā.

Tādējādi tiks veidota cilvēku izpratne par dzīvi Latvijā, palīdzot reālajās dzīves situācijās apgūt ikdienai nepieciešamās prasmes, rosinot attīstīt jaunas iemaņas, kā arī sniedzot atbalstu dažādu formalitāšu sakārtošanā, piemēram, dzīvesvietas, apģērba un darba iespēju nodrošināšanā vai nokļūšanai līdz palīdzības saņemšanas vietai.

Lai nodrošinātu atbalstu, šobrīd piesaistīti aptuveni 50 sociālie mentori. Savukārt, augot pieprasījumam, plānots palielināt sniegtā pakalpojuma kapacitāti līdz 250 sociāliem mentoriem vai vairāk.

SIF norādīja, ka pakalpojumu būs iespējams nodrošināt līdz 2023. gadam vai pieejamā finansējuma beigām. Vienlaikus SIF sadarbībā ar nodibinājumu "Caritas Latvija" turpinās arī nodrošināt sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.  

Sociālā mentora pakalpojums Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek nodrošināts SIF īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Dažādības veicināšana". Finansējums 85% apmērā piešķirts no ESF un 15% finansē Latvijas valsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti