Dienas ziņas

Rēzeknē nolemts lauzt līgumu ar “Clean R”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ugunsgrēkā Cēsu novadā bez mājokļa paliek četras ģimenes

Ugunsnelaime Cēsu novadā četras ģimenes atstājusi bez mājokļa

Ugunsgrēks Cēsu novadā izpostījis četru ģimeņu mājokli Stalbes pagastā. Par laimi, neviens nav cietis, bet iedzīvotāji pirmdienas naktī palikuši pavisam bez iedzīves. Atbalstu jau snieguši daudzi cilvēki un pašvaldība, bet, lai atgūtos pēc notikušā, ģimenēm palīdzība būs nepieciešama arī turpmāk. 

Trešdien uguns liesmu nesaudzētajā namā paveras visai baiss skats. Postošā ugunsnelaime izcēlās naktī uz otrdienu. Glābēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēma ap pusvienpadsmitiem vakarā. Ierodoties notikuma vietā, nams dega ar atklātu liesmu teju 400 kvadrātmetru platībā. Dzēšanu apgrūtināja pie mājas novietotās automašīnas, kā arī gaisa temperatūra, kas bija noslīdējusi zem mīnus divdesmit grādiem.

“Dega pirmā stāva dzīvoklis, otrā stāva dzīvoklis un jumts, pirms ierašanās evakuējās 10 cilvēki, bet glābēji izglāba trusi, divus kaķus un suni,” pastāstīja Valsts ungunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas komandieris Kaspars Dravants.

Daļa mājā dzīvojošo vēlajā stundā jau bija devušies pie miera. Sajūtot ko nelāgu, cilvēkus pamodināja mājdzīvnieki. Nama iemītnieki degošo mitekli steidzās pamest, bērnus ietinot segās, bet dažs sniegā un salā izskrēja tāpat, basām kājām. 

Bez sava mājokļa un iedzīves palika divas ģimenes ar trijiem un četriem bērniem, kā arī atsevišķi dzīvojoša sieviete un vēl viens vīrietis. Cietušajām ģimenēm tūlītēju palīdzību snieguši vietējās pašvaldības sociālie darbinieki. 

Pārgaujas apvienības pārvaldes pārstāve Santa Kūlīte norādīja: “Viena ģimene ir atradusi iespēju paziņu lokā, arī kundze šobrīd ir atradusi iespēju pati paziņu lokā. Attiecīgi vienu no ģimenēm esam izmitinājuši pašvaldības telpās, un arī cietušajam vīrietim šobrīd ir ierādīta pašvaldības telpās vieta.”

Ļoti lielu atbalstu cietušajiem sniedz arī sabiedrība. Sociālajos tīklos netrūkst cilvēku, kuri pauž gatavību ziedot apģērbu, apavus, mēbeles, traukus un citus sadzīves priekšmetus. Palīdzīgu roku sniegušas arī dažādas labdarības organizācijas. 

“Sazvanījos ar mūsu sadarbības biedrību “Gaujaslīči”, kuriem bija drēbes, kuri aktīvi, mēs aizbraucam, sakomplektējām, principā mēs pilnu “minivenu” piekomplektējām, mašīnīti. Divpadsmit kastes ar drēbēm, septiņas kastes ar pārtiku,” sacīja biedrības “Be The Light” vadītājs Gints Berneckis.

Pārgaujas apvienības sociālā dienesta pārstāve Ieva Mežance atklāja, ka šobrīd krietnā daudzumā ziedoti apģērbi, apavi, cilvēkiem piešķirts arī pašvaldības finansiālais atbalsts.

''Varbūt tās elektrolietas mazāk piedāvā, nav jau tādas kā veļasmašīnas, ledusskapji, arī bērniem datori sadeguši, telefoni. Kādi viņi bija naktī, vakarā 23.00 jau bija aizmiguši. Principā, jā, un izskrēja arā,” stāstīja Mežance.

Patiesos ugunsgrēka iemeslus skaidros Valsts policija. Tikmēr VUGD uzsvēra – aukstajā laikā svarīgi nepārkurināt krāsni. Lai nenotiktu nelaime, labāk krāsni kurināt vairākas reizes dienā un vienmēr parūpēties, lai atvērtas krāsns tuvumā nav novietota malka. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt