Dienas ziņas

Modelē dzīves līmeni topošajā Jelgavas novadā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ugunsgrēks skāris dramaturga un režisora P.Pētersona dzīvokli

Ugunsgrēks Rīgā skāris arī vairākus kultūrvēsturiski nozīmīgus dzīvokļus

Greznā ēka Brīvības un Ģertrūdes ielu stūrī, kur naktī uz sestdienu, 2. novembri, izcēlās ugunsgrēks, pieder ''Valsts nekustamajiem īpašumiem'', un tur mitušas vairākas Latvijas kultūras personības. Ugunsgrēks skāris arī režisora un dramaturga Pētera Pētersona dzīvokli, kur tapusi teātra vēsture. Liesmas ugunsdzēsējiem izdevās nodzēst aizvadītajā naktī, un no rīta ugunsgrēks bija likvidēts.

No dzīvojamās mājas tika evakuēti 34 cilvēki. Liesmas cēlās no mājas kāpņu telpas sētas puses, kas dega ar atklātu liesmu.   

“Situācija nav tāda, lai ēku nevarētu ekspluatēt, iebruka melnajās kāpnēs pārsegumi no 2. līdz 4. stāvam,” skaidroja Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).

Mājas pārvaldnieks Austris Vaikulis pastāstīja, ka ugunsgrēks izcēlies ap pusnakti un piebilda:

“Pēc visiem noteikumiem - ja notikusi konstrukciju krišana, cilvēkus bija nepieciešams evakuēt.”

Mājas iemītniekiem šodien dota atļauja  atgriezties ēkā. Tā pieder "Valsts nekustamajiem īpašumiem". Nama pirmajā stāvā atrodas ''Saules aptieka'', bet augšējos stāvos mīt ar kultūru saistītas personības.

Ugunsgrēkā cietis dramaturga un režisora Pētera Pētersona dzīvoklis, kur vienmēr pulcējušies teātra ļaudis un kur atrodas bibliotēka un daudz ar viņu saistītu lietu.

Dzīvokli apsaimnieko viņa meita Karina Pētersone, kas pateicas ugunsdzēsējiem par darbu.

Lai likvidētu liesmas, glābējiem nācās lauzt sienu konstrukcijas. Ēka ir sena un ar sarežģītu loģistiku. Tāpat cietusi mākslinieces Māras Rikmanes darbnīca. Māksliniece vietnē "Facebook" ierakstījusi, ka nodedzis darbnīcas tālākais stūris. Dzīvokļos joprojām jūtama deguma smaka, tajos ir izsisti logi un peļķēs peld sodrēji.

“Man piezvanīja kaimiņi un teica, ka no otras puses deg mūsu māja. Es uzreiz sēdos taksī un braucu. Naktī no vieniem līdz trijiem te bija daudz cilvēku un tehnikas, iedzīvotājus sēdināja autobusā,” stāstīja mājas iedzīvotājs Juris Švāns. “Dzīvoklis nav cietis, izsists logs, linolejs pagalam.”

Ugunsdzēsēji ugunsgrēku likvidēja sestdienas rītā. Liesmas izpostījušas arī vienu no senās ēkās tornīšiem.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti