Ugunsgrēks Ādažu poligonā ceturtdienas vakarā likvidēts

Ugunsgrēku Ādažu poligonā ceturtdien, 14.jūnijā, vakarā izdevies likvidēt, portālu LSM.lv informēja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš norādīja, ka ugunsgrēks poligonā likvidēts ap plkst.19.30, un poligona tālākā uzraudzība nodota tā saimniekiem Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). 

Kopējā izdegusī platība nav mainījusies - tie ir 770 hektāri.

Valsts meža dienesta pārstāvis Zigmunds JaunķiķisZane Mače
  Zaudējumi vēl tiek rēķināti, jo pieaugušam mežam tos ne uzreiz var aplēst. "Uzreiz nevar pateikt, vai tas ir gājis bojā. Koki var sākt kalst arī pēc 2-3 mēnešiem," viņš skaidroja.

   

  Ugunsgrēka iemesls arvien nav zināms. To VMD turpina skaidrot, teica Jaunķiķis, norādot: ja būtu ļaunprātīga dedzināšana vai neuzmanīga rīcība ar uguni, tad vērstos policijā, taču VMD šādas informācijas nav.

  "Lielas cerības atklāt iemeslu nav. Platība ir liela," atzina Jaunķiķis,

  norādot, ka ir gadījumi, kad ugunsgrēka cēloni nemaz neizdodas atklāt. Jaunāka informācija par Ādažu ugunsgrēku varētu būt nākamās nedēļas sākumā.

  KONTEKSTS:

  Ziņas par ugunsgrēku parādījās jau svētdienas, 10. jūnija, pusdienlaikā. Tad vēstīts, ka meža ugunsgrēks nav izcēlies dabas liegumā, bet degšanas vietu varētu raksturot kā aizsargājamas ainavas apvidu. Ainava veidojusies armijas darbības rezultātā.

  Pirmdienas rītā jau secināts, ka dega apmēram 300 hektāru meža un purvu teritorijas, un dienesti mēģināja nepieļaut uguns iziešanu ārpus poligona teritorijas. Vēlāk pirmdien izskanēja ziņas, ka ugunsgrēku ir izdevies ierobežot, tomēr pēc dažām stundām kļuva skaidrs, ka stiprā vēja dēļ uguns ir izlauzusies no iepriekš ierobežotās teritorijas, bet pirmdien vēlu vakarā nolijušais lietus palīdzējis dzēst ugunsgrēku. Otrdien, 12.jūnijā, kļuva zināms, ka uguns plosījusies 770 hektāru platībā.

  Aizsardzības ministrijā iepriekš informēja, ka ugunsgrēka rašanās cēloņi tiek skaidroti, bet nav saistīti ar sestdien militāro mācību “Swift Response” laikā aizdegušos militāro transportu. Jaunķiķis pieļāva, ka tā varētu būt, bet norādīja, ka pierādījumu viņam nav, jo dienests sestdien poligonā neesot bijis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti