Panorāma

Markas cauri laikiem un iekārtām

Panorāma

Eksperti: «Panorāmai» ir nozīmīga loma

Apes novadā ugunsgrēkā iet bojā divi bērni

Ugunsgrēkā Vidzemē dzīvību zaudē divi bērni

Svētdienas, 18. marta, pēcpusdienā Vidzemē kādā ugunsgrēkā vienstāvu mājā dzīvību zaudēja divi bērni, kas tobrīd bija atstāti bez pieaugušo uzraudzības, vēsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 16.18. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu Apes novadā, kur dega kāda dzīvojamā māja. Jau tuvojoties notikuma vietai, glābēji pamanīja, ka ēka deg ar atklātu liesmu. Ierodoties klātienē, atklājās, ka māju pilnībā ir pārņēmis uguns 80 kvadrātmetru platībā un tai ir iebrucis jumts.

Ugunsgrēku izdevās apdzēst pilnībā plkst.20.20. Notikušā apstākļus skaidro policija. Nelaimē cietis arī bērnu tēvs, kurš saviem spēkiem centās uguni dzēst.       

Uz nodegušo māju ved bedrains zemes ceļš. Pirmdien tās pagalmā vientuļš skraidīja suns. No mājas pāri palikušas vien krāsmatas. Turpat blakus padomju gados celta ferma, kurā ģimenes galva esot strādājis.

Bojā gājušie bērni esot bijuši  trīs un četrus gadus veci.

Ģimenē augot vēl 12 gadus veca meitene. Vietējie zina stāstīt, ka ģimene esot dzīvojusi saticīgi un esot kārtīgi darba ļaudis.  

Ugunsnelaimē cietušais bērnu tēvs šobrīd atrodas ārstniecības iestādē Rīgā, savukārt pārējie ģimenes locekļi apmetušies pie radiem. Apkārtējiem ziņa par notikušo ir šoks, neviens neņemas spriest, kāpēc tā noticis.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Marianna Dreja uzsver – vēl  divas dienas pirms nelaimes plašsaziņas līdzekļos atkārtoti videoklipi, atgādinot, cik ātri bērns var nodarīt sev pāri.

Dreja vēlreiz atgādina – likums neļauj bērnus, kas jaunāki par septiņiem gadiem, atstāt vienus bez pieaugušo klātbūtnes. Viņasprāt, sabiedrība ir pārāk toleranta pret likumpārkāpumiem, kas saistīti ar bērnu drošību. 

"Traģiskās nelaimes, kurās ir iesaisīti bērni, vienmēr var iepriekš novērst, ja vecāki neatstāj bērnus vienus. Mēs aicinām ikvienu vecāku un pieaugušo šovakar vai šonedēļ veltīt laiku, lai ģimenē pārrunātu drošības jautājumus," teica VUGD pārstāve Inta Palkavniece. 

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz – pirmo reizi pieķerot vecākus, kas bez uzraudzības atstājuši bērnu, paredzēts brīdinājums vai 70 eiro, par nākamo reizi no 70 līdz 210 eiro sods. Taču tas attiecas uz gadījumiem, kad bērna dzīvība nav tikusi apdraudēta. Par bērna atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī, kad iestājusies bērna nāve, likums paredz kriminālatbildību.

Vecāku atbildību tagad vērtēs kriminālprocesā. 

Aizvadītajās brīvdienās kopumā dzīvību ugunsgrēkā zaudēja trīs cilvēki -  vēl viens cilvēks zaudēja dzīvību ugunsgrēkā Liepājā, kas arī notika svētdienas pēcpusdienā. Tur aizdegās kāda piecstāvu māja. Vairākus cilvēkus izdevās izglābt, tomēr viens dzīvību zaudēja.

Inta Palkavniece: Par ugunsgrēkiem Vidzemē
00:00 / 00:59
Lejuplādēt
Abus traģiskos ugunsgrēkus izmeklē policija. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aicina neatstāt bērnus  mājās vienus, pārrunāt ar viņiem ugunsdrošības jautājumus un aprīkot mājokļus ar dūmu detektoriem, norādīja ugunsdzēsēju pārstāve Inta Palkavniece.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti