Ugunsgrēkā Salaspilī iet bojā trīs sociālo dzīvokļu iemītnieki

Naktī uz svētdienu, 17.aprīli, Salaspilī kādā ēkā uzliesmoja ugunsgrēks, kurā gāja bojā trīs sociālo dzīvokļu iemītnieki, tostarp iedzīvotājs ar invaliditāti, kura istabiņā ugunsgrēks izcēlies. Piecstāvu ēkā atrodas vairākas valsts un pašvaldības institūcijas, tostarp dienas centrs personām ar funkcionāliem traucējumiem.

39 izglābtie un 3 bojāgājušie

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) Latvijas Radio informēja, ka izsaukums uz Salaspili, ēku Skolas ielā, saņemts aptuveni pulksten vienos naktī.

Tika ziņots, ka piecstāvu dzīvojamā mājā jūtams spēcīgs sadūmojums un cilvēki saviem spēkiem netiek ārā no ēkas.

Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka ēkas ceturtajā stāvā ir aizdedzies viens no dzīvokļiem.

“Tā kā ēka ir konstruēta tā, ka ir tikai viens garš koridors un viena izeja, lielā sadūmojuma un degšanas dēļ lielākā daļa no cilvēkiem ceturtajā un piektajā stāvā bija iesprostoti šajā ēkā,” skaidroja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste.

Izmantojot autopacēlāju un autokāpnes, kā arī glābšanas maskas, ugunsdzēsēji no ēkas izglāba 39 cilvēkus, no kuriem daļa ir cietuši ugunsnelaimē.

Ēkas ceturtajā stāvā tika atrasti arī trīs bojāgājušie: divi vīrieši un viena sieviete.

Divi no ugunsgrēka upuriem zaudēja dzīvības, saindējoties ar dūmiem. Bojāgājušie nebija vienas ģimenes locekļi.

Ugunsgrēkā cieta arī viens glābējs, gūstot potītes traumu. Dzēšanas un glābšanas darbi tika pabeigti pulksten septiņos no rīta.

Ēkā sociālie dzīvokļi, policija un sociālais centrs

Pašvaldības pārstāve Lolita Balcerbule stāsta, ka ēkā atrodas pašvaldības sociālo dzīvokļu fonds, kas jau izsenis ir kopmītņu tipa ēka. Tāpat namā atrodas Valsts policija, kā arī sociālais centrs. 

Saskaņā ar pašvaldības informāciju, visi trīs bojāgājušie ir sociālo dzīvokļu iemītnieki un vienam no viņiem bijuši arī kustību traucējumi.

Ugunsgrēka izcelšanās brīdī uz vietas bijis arī pašvaldības darbinieks, kas nelaimi centies novērst. To apstiprināja Pašvaldības dzīvokļu fonda pārvaldnieks Dmitrijs Kancevičs: “Viņš pašlaik atpūšas, jo viņš veica pirmos [palīdzības] pasākumus un mēģināja organizēt evakuāciju un visu pārējo. Sākumā mēģināja apdzēst ar ugunsdzēšamajiem aparātiem, tad veica evakuāciju.”

Ugunsgrēka iemesls gan nav zināms, bet tiek pieļauts, ka tas saistīts ar neuzmanīgu rīcību ar uguni un smēķēšanu.

Sola palīdzību nama iemītniekiem

Pašlaik Salaspils Skolas ielas ēkā slēgts ceturtais stāvs, pārējie nama iemītnieki netika evakuēti un iedzīvotājiem ļauts uzturēties savās mājvietās.

Pašvaldībai ir ziņas par 45 cilvēkiem, kam nepieciešama turpmāka izmitināšana, un viens no iemītniekiem hospitalizēts. 

“Pašlaik cilvēki jau ir izmitināti pašvaldības rīcībā pieejamajās telpās – dienesta viesnīcā Skolas ielā 10 un viesnīcās “Visdari”, ar ko pašvaldībai noslēgts līgums par izmitināšanu krīzes situācijās. Taču pašvaldības speciālisti sprieda par [cilvēku] pārvietošanu uz kādu citu vietu, kur cilvēkiem būtu daudz labāki dzīves apstākļi un ērtāka īslaicīgā uzturēšanās. Un pašlaik ir runa par šo cilvēku pārvietošanu uz Ogres kursu bāzi. Šajā bāzē ir piemērotas telpas, tur piedāvāts arī apģērbs pirmajam laikam. Un, protams, pašvaldība sniegs palīdzību, lai šos cilvēkus ar viņu iedzīvi nogādātu Ogres kursu bāzē, sola pašvaldības pārstāve Lolita Balcerbule.

Liela daļa no nama iemītniekiem, kurus izmitinās Ogrē, ir bērni.

Lai iepazītos ar situāciju Salaspilī pēc ugunsgrēka, uz notikuma vietu devies labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība").

Reirs aģentūrai LETA  apliecināja, ka valdība palīdzēs Salaspils pašvaldībai ugunsgrēka seku novēršanā: "Esmu sazinājies ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība) un informējis viņu par situāciju pašvaldības īres namā. Vienojāmies, ka valdība sniegs pašvaldībai finansiālu atbalstu, lai ātrāk varētu atjaunot šo dzīvojamo fondu."

Pašlaik pašvaldība sāk strādāt ar tāmes veidošanas ēkas telpu remontam. Kosmētiskais remonts un logu nomaiņa nepieciešama 39 istabiņās, kuras ugunsgrēkā ir nokvēpušas. Bet izdedzis ir tikai viens dzīvoklis, kurā izcēlusies ugunsnelaime.

Salaspils novada domes priekšsēdētāju Raimondu Čudaru intervijā LTV pastāstīja, ka konkurss uz remontdarbiem netiks izsludināts, jo tie jāpaveic iespējami ātrāk.

Pašvaldības vadītājs cer, ka divu vai trīs nedēļu laikā izdosies izremontēt

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti