Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Siliņu

Telefonintervija ar Viktoriju Gribusti

Ugunsgrēkā Pārdaugavā nodeguši pavasarī iebrukušie Buru ielas nami

Trešdienas rītā no trim degošiem namiem Rīgā, Buru ielā, evakuēti seši iedzīvotāji. Divi no trim īpašumiem ir tie paši, kas šā gada pavasarī daļēji sabruka. Liesmas pārmetušās arī uz trešo māju - Buru ielā 11, bet tā no liesmām cietusi mazāk.  

Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" teica Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste, norādīja, ka informācija par ugunsgrēku Pārdaugavā saņemta ap trijiem naktī. Līdz  šim uguns skāris trīs blakus esošas ēkas, kas ir daļēji apdzīvotas.

No namiem ir evakuēti seši iedzīvotāji, teica VUGD pārstāve.

Evakuētie cilvēki izmitināti pašvaldības nodrošinātās pagaidu mītnēs. Ugunsgrēkā neviens nav cietis.

Tā kā ugunsgrēks ir visai plašs, notikuma vietā strādā astoņas brigādes. Trešdienas rītā satiksme Buru ielā ir slēgta, bet ierobežota Mūkusalas ielā. Sabiedriskais transports notikuma vietā kursē. 

Ugunsliesmas ugunsdzēsējiem izdevies lokalizēt ap plkst.6.37, vēsta LETA.

Mājas iedzīvotājas radiniece Laima LTV pastāstīja, ka viņai pazvanīja četros naktī, „es pilnīgi no gultas ārā izlecu”.  

„Nu tad tas gals ir pilns, viss pludo, visas jaunās mēbeles, es nezinu, ko darīs tālāk.  Tanī pusītē jau stūris sagruvis un logi arī sasprāguši. [..] Putniņus izglābu. Es atbraucu sešos, sāka jau gāzt ūdeni, es saku - bet man taču tur ir putniņi būros. Un tad ugunsdzēsēji bija cilvēciski, un mēs ieskrējām, paķērām. Tad  tie būtu slapji un beigti,” stāstīja Laima.  

Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāve Santa Vaļuma lsm.lv atzina, ka ugunsgrēkā Buru ielā 9 cietušie divi nami ir tie paši īpašumi, kam šā gada pavasarī sabruka kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī bojāta mājas ārsiena.

Viņa norādīja, ka šos divus namus pēc notikušās ugunsnelaimes diezin vai būs iespējams atjaunot. RNP vērsīsies policijā un VUGD, lūdzot skaidrot ugunsgrēka cēloņus. Ja policijai būs aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu, tad RNP lūgs likumsargus noskaidrot vainīgos un saukt pie atbildības.

Vaļuma piebilda, ka Buru ielā 9 šobrīd vairs neuzturas neviens iedzīvotājs. Saskaņā ar RNP informāciju, bez pajumtes palikušajiem cilvēkiem Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ierādījis citas dzīves vietas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti