Ugunsgrēkā cietušais nams Pārdaugavā joprojām ir bīstams

Novembra beigās Rīgā, Pārdaugavā, ugunsgrēkā cietušais nams joprojām ir bīstams, un satiksmes ierobežojumi šī nama tuvumā ir pamatoti un pagaidām netiks atcelti, Latvijas Radio teica Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs. Viņš skaidroja, ka ēkas sienas un starpstāvu pārsegumi ir pārslogoti ar būvgružiem.

Oļegs Burovs par Pārdaugavā ugunskrēkā cietušo ēkuMārtiņš Kalaus

  "Visi darbi nav pabeigti. Vienas ēkas daļai, kas ugunsgrēkā netika cietusi, iebrucis jumts. Jumta sabrukušās daļas balstās uz sestā stāva pārsegumiem. Visus šos būvgružus vajadzētu noņemt, lai atslogotu pārsegumu. Pretējā gadījumā pārsegumi var iebrukt līdz pirmajam stāvam. Tas šobrīd nav izdarīts. Ugunsgrēkā cietusī mājas daļa ir noslogota ar visiem būvgružiem pirmā un otrā stāva līmenī. Celtniekiem ļoti grūti demontēt. Būvgruži rada spiedienu uz vertikālajām sienām, līdz ar to ēka ir bīstama," teica Burovs.

  KONTEKSTS:

  Pārdaugavā naktī uz svētdienu, 25. novembri, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. 

  Ugunsgrēku izdevās likvidēt trešdien, 28. novembrī. Tomēr pilnībā šīs ugunsnelaimes seku likvidēšana nav beigusies. Ugunsgrēka radīto ēkas bojājumu dēļ drošības nolūkos tika slēgts ceļa posms Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti