Panorāma

Austrumukrainā aug saspīlējums

Panorāma

Latvijas un Lietuvas lidostu vadītāji: Šis ir īstais laiks attīstībai

Ugunsgrēkā cietušais Merķeļa ielas nams joprojām bez jumta

Ugunsgrēkā cietušais Merķeļa ielas nams joprojām bez jumta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Postošais ugunsgrēks Rīgā, Merķeļa ielas nama nelegālajā hostelī, kurā pagājušā gada aprīlī dzīvību zaudēja deviņi cilvēki, arī namu atstāja bez jumta. Jau nepilnu gadu vairāk nekā 20 dzīvokļu īpašnieki joprojām nevar atgriezties savos mājokļos. Solījumi ēku ātri atjaunot, nav piepildījušies un iedzīvotāji pamazām noskatās, kā namu posta laikapstākļi un narkomāni.

Video redzamie cilvēki, kas iznāk no pērn pavasarī degušās ēkas kāpņutelpas, ir manāmi apreibinājušies. Kāpņutelpas durvis izlauztas līdz ar durvju aili.

Kopš postošā ugunsgrēka iedzīvotājiem liegts šķērsot pašu mājas durvju slieksni. Taču viņi turpina apmaksāt komunālo maksājumu rēķinus. Tāpēc kāpņutelpā ir silti un tāpēc tajā mitinās narkomāni un bezpajumtnieki.

Rīgā ugunsgrēks ēkā Merķeļa ielā, 28.04.2021.
Rīgā ugunsgrēks ēkā Merķeļa ielā, 28.04.2021.

“Māja ir atkal brīvi pieejama, un atkal mums būs jāgaida jauna nelaime, lai kāds kaut ko sāk darīt,” stāsta dzīvokļa īpašniece Linda Sosāre.

Savu dzīvokli viņa mantojusi no vectētiņa komponista Burharda Sosāra, kurš savulaik bija Dailes teātra muzikālās daļas vadītājs.

“20. un 30. gados, kad Dailes teātris bija savā uzplaukumā, šeit viesojās gan Smiļģis, gan arī daudzi aktieri, tāpat arī visi mūzikas grandi.”

Daudz radošu cilvēku un viņu pēcteču ēkā dzīvoja līdz pērnā gada aprīļa beigām, kad to pārtrauca postošs ugunsgrēks. Iedzīvotāji pašvaldībai daudzkārt bija ziņojuši par nelikumīgi ierīkotu hosteli.

“Absolūti nekas netika ņemts vērā, līdz notika liela nelaime. Un tagad esam deviņus mēnešus palikuši bez savas dzīvesvietas.

Ļoti skumji, ka tie solījumi, kas tika doti jūnijā, jūlijā, ka būs “zaļais koridors” šīs mājas atjaunošanai, mums nevajadzēs gaidīt tik garas rindas vai saskaņot dažādus projektus, apstiprināt, ir palikuši vispār bez ievērības.”

Namam joprojām nav jumta, lai arī iedzīvotāji par to maksā no ēkas uzkrājuma un šajā gadījumā līdzekļi nevar būt šķērslis. Būvdarbi ir uzsākti, taču to izpilde kavējas. Rīgas būvvalde uzsver, ka ar saskaņojumu nav vilcinājušies.

“Ugunsgrēks notika aprīlī, bet dokumentus jumta atjaunošanai vienkāršotā konservācijai mēs saņēmām tikai 25. septembrī un nepieciešamos saskaņojumus principā veicām mēneša laikā,” stāsta Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes projektu koordinators Kaspars Līcītis.

Uz jautājumu, kas atbildīgs par to, ka nepilnus desmit mēnešus pēc ugunsgrēka kultūras piemineklis joprojām ir bez kārtīga jumta, nama apsaimniekotājs “Nira Fonds” atbild rakstiski. Taču vēstulē nav atbilžu par kavēšanās iemesliem, vien norāde, ka maijā paredzēts jumtu uzlikt.

“Novembrī tika uzsākti jumta remontdarbi, kuru pabeigšana paredzēta šā gada maijā. Darbu uzsākšanu kavēja arī mainīgie ziemas perioda laikapstākļi.”

Pašvaldības pārstāvis savukārt norāda, ka pēc jumta uzlikšanas ēkai būs jāveic padziļināta tehniskā apsekošana, un tikai pēc tās varēs lemt, vai iedzīvotāji drīkst atgriezties savos īpašumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti