Ugunsdzēsējus attaisno Ķempes ielas traģiskā ugunsgrēka lietā

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 28.jūnijā, apelācijas instancē skatot krimināllietu par 2006.gadā notikušo ugunsgrēku Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā, attaisnoja visus trīs apsūdzētos ugunsdzēsējus.

Iepriekš Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa Maksimu Kisļaku un Leonīdu Ivanovski atzina par vainīgiem bezdarbībā, uzskatot, ka tā ir ugunsdzēsēju vaina, ka no liesmām neizdevās izglābt četrus cilvēkus. Tiesa abus sodīja ar nosacītu brīvības atņemšanu un liegumu uz laiku strādāt Iekšlietu ministrijas struktūrās. Trešo ugunsdzēsēju - Ivaru Žagatu -  arī pirmā tiesu instance neuzskatīja par vainīgu traģēdijā.

Apelācijas tiesas tiesnesis Juris Stukāns sacīja, nav izdevies pierādīt ugunsdzēsēju vainu traģēdijā.  

Tika atcelts pirmās instances tiesas spriedums daļā par divu ugunsdzēsēju notiesāšanu. Un abi ugunsdzēsēji tika attaisnoti ar apelācijas instances tiesas spriedumu.  Trešais ugunsdzēsējs jau bija pirmajā instancē attaisnots, un šajā daļā apelācijas instances tiesa atstāja negrozītu pirmās instances spriedumu, skaidroja Stukāns

“Vēl jāsagatavo visi motīvi, bet vispārīgi varu pateikt, ka nav izdevies pierādīt Krimināllikumā paredzēto noziedzīgo nodarījumu ugunsdzēsēju darbībā,” sacīja tiesnesis.

“Prokuratūra par šo spriedumu varēs iesniegt kasācijas sūdzību, ja uzskatīs, ka mūsu motīvi nav pārliecinoši vai pamatoti,” piebilda Stukāns.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti