Panorāma

Igaunijā ar Covid-19 inficējušies simt mediķi

Panorāma

Panorāma

Kūlas ugunsgrēki mazumā neiet

Ugunsdzēsēji šonedēļ devušies dzēst vairāk nekā 250 kūlas ugunsgrēkus

Kūlas dedzinātājiem, tāpat kā vīrusiem, brīvdienu nav. Lietus un drēgnais laiks Rīgas apkārtnē daudziem sabojāja iecerēto atpūtu svaigā gaisā. Taču pat tas nespēja atvieglot darbu Latvijas ugunsdzēsējiem, kuriem šonedēļ nācies dzēst jau vairāk nekā 250 kūlas ugunsgrēkus. Vairākos izsaukumos kopā ar ugunsdzēsējiem šonedēļ devās arī Latvijas Televīzija. 

Nupat nodzēsts kārtējais kūlas ugunsgrēks, bet ugunsdzēsēji neatgriežas depo. Viņi uzreiz dodas uz nākamo degšanas vietu. Gluži kā pakaļdzīšanās, jo sausā zāle liesmo vairākās vietās gar Jelgavas šoseju un dzelzceļa līniju.

Covid-19 ārkārtējā situācija ir mainījusi ļoti daudzas dzīves Latvijā. Savas durvis slēgušas gan skolas, gan daudzi uzņēmumi. Taču ir viena lieta, ko arī šis vīruss nav spējis mainīt - kā kūla dega katru pavasari Latvijā, tā deg joprojām.

"Iet plašumā. Var teikt sezona sākusies Latvijā uz kūlas ugunsgrēkiem. Arī šeit pamats domāt, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, bet tas tikai minējums," skaidro ugunsdzēsējs Alvis Puzāks.

Ugunsdzēsēji neslēpj, ka Lieldienu brīvdienas gaida ar bažām.

"Cilvēki daudzi aizbraukuši uz laukiem, tādēļ ir pamats domāt, ka šo kūlas ugunsgrēku varētu būt pat vairāk," saka Puzāks.

Pirmais kūlas ugunsgrēks šogad tika reģistrēts jau janvārī. Laikam kļūstot siltākam un sausākam, to skaits tikai pieaudzis. Kopumā šosezon ugunsdzēsējiem nācies dzēst jau ap 900 kūlas ugunsgrēku.

"Līdz ar sauso laiku strauji pieaug kūlas ugunsgrēku skaits. Jo īpaši pēcpusdienā. Ir tāds brīdis, kad visi ugunsdzēsēji aizņemti tieši kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nu tad rēķinieties paši – ja tajā brīdi vajadzīga palīdzība, kur deg māja un jāglābj cilvēki, tad tas nemaz nav iepriecinoši. Šī  kūlas dedzināšanas sērga apdraud citu cilvēku iespējas izglābties ugunsgrēkā," uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Turklāt sodīt šādos gadījumos var ne tikai dedzinātāju, bet arī zemes īpašnieku, kurš nav pietiekami apkopis un pieskatījis savu īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti