Ugunsdzēsēji brīdina neatstāt iedegtās adventes sveces bez uzraudzības

Sākoties adventes laikam ,Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt uzmanīgiem dedzinot svecītes. Vainagā vai eglē iedegtas sveces dēļ, vai vienkārši bez uzraudzības atstātas degošas sveces dēļ pērn dienests adventes laikā dzēsa 23 ugunsgrēkus. Šādos ugunsgrēkos kopumā pērn cieta seši cilvēki, bet šogad jau cietis viens, Latvijas Radio pastāstīja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

„Adventes vainags sastāv no degtspējīgiem materiāliem. Līdzīgi kā telpās novietota eglīte tie var viegli aizdegties no bez uzraudzības atstātas svecītes liesmas," uzsvēra Palkavniece. Viņa atgādina, ka, izvēloties sveces, tās jāatbrīvo no jebkāda iepakojuma un jāizlasa lietošanas instrukcija, jo ir arī tādas sveces, kas nav paredzētas dedzināšanai. Sveces jānovieto uz stabilas, vēlams nedegošas virsmas. 

VUGD atgādina par ugunsdrošību adventes laikāAnnija Petrova

  Arī jāatceras, ka, aizdedzinot sveci, tā rada augstu temperatūru, tāpēc vienmēr jāpārliecinās, ka svece nolikta pietiekami drošā attālumā no citiem degtspējīgiem priekšmetiem, piemēram, auduma, mēbelēm un aizkariem.

  "Adventes laiks ilgst četras nedēļas. Ja adventes vainags ir ienests mājās šajā nedēļas nogalē, tad jāatceras, ka, noslēdzoties adventes laikam, vainags būs kļuvis ļoti sauss. Līdz ar to arī neliela sveces liesmiņa vai no sveces liesmas radītais karstums var izraisīt ugunsgrēku," brīdināja Palkavniece. "Tāpēc mēs aicinātu, lai tiešām šis laiks paietu mierīgi un neizceltos kāda veida ugunsnelaimes, adventes vainagos sveces neizmantot vai arī, piemēram, tās nededzināt. Un ļoti rūpīgi sekot līdzi, ja tomēr cilvēks ir aizdedzinājis sveces, lai tā svecīte nenodeg līdz adventes vainaga pamatam.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti