Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža uzņem jaunos studentus

No 10. līdz 21. jūlijam notiks jauno studentu uzņemšana Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK), kur mācības apvieno ne tikai teorētiskās lekcijas, bet arī aizraujošas praktiskās nodarbības, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha.

Pēc vidusskolas absolvēšanas topošajiem studentiem ir iespēja bez maksas iegūt pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un kvalifikāciju - ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķis. Studijām UCAK studiju programmā "Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” ir vairākas priekšrocības:

  • studijas ir bez maksas;

  • mācību ilgums ir tikai trīs gadi;

  • students tiek uzņemts arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), līdz ar to studiju laikā saņems stabilu atalgojumu un sociālās garantijas;

  • mācību laikā nebūs tikai jāsēž skolas solā, bet būs arī jādarbojas praktiski gan piedaloties ugunsgrēku dzēšanā, gan glābšanas darbu veikšanā;

  • pēc koledžas pabeigšanas, absolventam ir garantēta darba vieta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā kā ugunsdzēsības daļas/ posteņa komandierim, vada komandierim vai ugunsdrošības uzraudzības inspektoram.

Pēc dokumentu iesniegšanas nākamais solis ir iestājpārbaudījumu kārtošana, kas notiks no 8. līdz 11. augustam. Rezultāti tiks paziņoti 11. augustā, un jau 18. augustā notiks pārbaudes izturējušo reflektantu reģistrācija.

Pēc Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas absolvēšanas turpmāk ir iespēja bez maksas iegūt otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženiera kvalifikāciju, studijas turpinot Rīgas Tehniskās universitātes programmā “Ugunsdrošība un civilā aizsardzība”.

UCAK dibināta 2002.gadā un tās darbības mērķis ir sagatavot speciālistus darbam VUGD un citos ugunsdrošības, glābšanas un civilās aizsardzības dienestos un formējumos, kā arī iestādēs un komercsabiedrībās.

Plašāka informācija par uzņemšanu, reģistrāciju, konkursu un rezultātiem pieejama www.ucak.vugd.gov.lv sadaļā – reflektantiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt