Dienas ziņas

Modernizē Anatomikumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ugālē atklāj pirmo jaunuzbūvēto katlumāju novadā

Ugālē atklāj pirmo jaunuzbūvēto katlumāju novadā

Pēc gadiem ilgas gaidīšanas Ventspils novada Ugāles iedzīvotāji beidzot saņēmuši pašvaldības risinājumu apkures jautājumā. Iedzīvotājiem bija neizdevīga situācija – vienīgā katlumāja tika privatizēta un apkures tarifus noteica tās īpašnieks. Ar Eiropas Savienības (ES)  struktūrfondu atbalstu pagastā pabeigta alternatīvas katlumājas būvniecība. Pašvaldības aprēķini liecina, ka apkures tarifi saruks. Šī ir pirmā no jauna uzbūvētā katlumāja visā Ventspils novadā.

Līdzšinējais līgums starp vienīgās katlumājas īpašnieku SIA "Bio Energi" un pašvaldības SIA "Ugāles nami" beigsies pēc šīs apkures sezonas beigām.

Līgums nebija izdevīgs, jo nācās maksāt arī par neiztērēto kilovatstundu normu. Tomēr arī ar pašvaldības katlumājas  projekta virzību negāja viegli, to amatpersonas skaidro ar sarežģīto un laikietilpīgo Eiropas struktūrfondu finansējuma piesaisti. "Pateicoties Ventspils novada iespējām, izveidojās novads visā rajona teritorijā, un mums radās vairākas iespējas atbalstīt dažādus projektus. Radās vairāk finanšu līdzekļu. Protams, ja būtu Ugāles pagasta padome kā kādreizējos laikos, diez vai viņi varētu šādu objektu uzbūvēt," saka Ventspils novada pašvaldības vadītājs Aivars Mucenieks.

Projekta kopējās izmaksas ir 1,4 miljoni eiro. Ir ņemts arī kredīts, taču ugālnieku maciņos tas nekādu iespaidu neatstās, sola ''Ugāles namu'' vadītājs Juris Bērziņš. "Uz šo brīdi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra lemj, vai mums atmaksāt 80% vai 100% no visa šī ieguldījuma," saka PSIA "Ugāles nami" valdes priekšsēdētājs Juris Bērziņš.

Projekta attīstītājam jau ir pieredze līdzīgu katlu māju būvniecībā, projekts nav bijis sarežģīts, taču izaicinājums gan ir bijis - uzbūvēt tik ļoti īsā laikā. "Pusgada laikā uzbūvēt šādu projektu tīrā laukumā bija diezgan sarežģīti, ieskaitot projektēšanu," norāda AS "Komforts" valdes priekšsēdētājs Vadims Umanovs.

Ugāles katlu mājas izbūve ir pirmais šāds projekts novadā. Iepriekš ir modernizētas jau esošas, novecojušas katlu mājas, tāpat šobrīd ir iecere renovēt objektu Užavas apkaimē. Jau tuvākajā laikā sāksies sabiedriskā apspriešana. "Šī ir pirmā katlu māja novada vēsturē. Domājam atjaunot siltuma apgādi Užavas ciemā, bet tur būs noteicošais vārds Užavas pagasta iedzīvotājiem. Ja viņi piekritīs tam, teiksim, kādi būs šie tarifi un maksājumi, tad mēs esam gatavi siltumenerģiju ražot un pakalpojumu sniegt Užavas pagastā," saka Mucenieks.

Jaunajai katlu mājai līdzās esošais līdzšinējais pakalpojuma sniedzējs savu darbību nepārtraukšot, uzņēmums jau šobrīd pārformējas citā segmentā - ražos granulas Skandināvijas tirgum.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti