Sadaļas Sadaļas

Ūdensapgādes un kanalizācijas modernizācija Daugavpils Judovkas apkaimes iedzīvotājus padara par „purva bridējiem”

Pērn uzsāktie Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstības darbi, kas izmaksā ap 5 miljoniem eiro, atpaliek no grafika, tie ir ievilkušies. Bet ielas, kur rit pieslēgumu ierīkošanas darbi, pavasara šķīdoņa laikā pārvērtušās par neizbrienamām peļķu un dubļu lāmām. Par darbu izpildi atbildīgajam uzņēmumam ir piemērotas soda sankcijas, taču iedzīvotāju labsajūtu tas nevairo. 

Ūdensapgādes un kanalizācijas modernizācija Judovkas apkaimē DaugavpilīSIlvija Smagare, LR1

Ekskavatori, smagās mašīnas ielās blīvi privātmāju apdzīvotās Judovkas apkaimes iedzīvotājiem jau kļuvusi par ikdienišķu parādību, bet līdz ar to tiem augušas arī neērtības.

„Viņi tur uzstāda akas, bet redziet, līst lietus, viss dubļos. Šī centrālā iela ir vissliktākā šobrīd,” norāda iedzīvotāji. „Iela ir vienkārši drausmīga, nevaram pie mazbērniem piebraukt, nu nekur. Galvenais, ka visur te netīrs un dubļi.”

„Ielas tik šausmīgas, ka mitrā laikā pat uzvelkot bahilas, nevar ne līdz veikalam, ne līdz autobusu pieturai aiziet. Sajūta, ka dzīvo nevis pilsētā, bet kaut kur dziļos laukos,” atzīst vietējie.

Vēl ļaunāk, ka līdz ar šīm neērtībām, būvdarbu laikā objekti ne tikai vēl nav pieslēgti pie ūdensvada sistēmas, bet pazudis arī ūdens no privātmāju akām. Stāsta Vladimirs, kurš lej ūdeni kannās no bezmaksas uzstādītā ūdens pumpja Judovkā: „Pie mums nogrieza ūdens dzīles, un akās vairs ūdens nav, tāpēc esam spiesti ik dienu braukt uz šejieni pēc ūdens. Solīja, ka jau martā visi darbi būs pabeigti, bet te ne gala, ne malas tam visam neredz.”

Pērn vasarā, tiekoties ar Judovkas iedzīvotājiem, projekta īstenotāja SIA „Daugavpils ūdens” vadītāja Jeļena Lapinska stāstīja, ka projekts būs gatavs šī gada martā: „Projekts domāts tam, lai samazinātu vides piesārņojumu no ne hermētiskām krājtvertnēm, kuras šobrīd izmanto Judovkas iedzīvotāji. Plānots pie tīkla pieslēgt 356 mājsaimniecības. Pieslēgt un pakalpojumu varēsim sniegt martā, kad objekts tiks nodotos ekspluatācijā.”

Nu jau ir aprīlis, būvdarbi manāmi ieilguši, ar „Daugavpils ūdens” vadību sazināties neizdodas. Tāpat neatbild par darbu izpildi atbildīgais uzņēmums “Lagron”, kuram ir piemērotas soda sankcijas.

Situāciju raksturo Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns:  „Būvdarbi ir saistīti ar zināmām un nezināmām grūtībām, ielas ir šauras, jāveic vienlaicīgi gan ūdensapgādes darbi, gan jāiegulda kanalizācija, te dziļums 2-3-4 metri, būvbedres ir diezgan sarežģīti izrakt un izlikt izrakto grunti. Pilsētas teritorijā šos darbu veikt ir ļoti sarežģīti, būvniekiem šie darbi bija jāveic līdz pagājušā gada beigām, taču tie ir ieilguši, līgums ir pagarināts, tāpēc iedzīvotāju pacietība ir plīsusi un nāk sūdzības. Daugavpils ūdenim ir noslēgts līgums ar SIA "Lagron" un attiecībā pret viņiem ir piemērotas soda sankcijas, līdz 10% apmērā no kopējās līguma summas.”

Judovka ir viena no attālākajām pilsētas apkaimēm. Te jaunais maģistrālais tīkls ļaus pie centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pieslēgties vairāk nekā 1000 šī apkaimes iedzīvotājiem. Projekta izmaksas bez PVN ir 5 miljonu eiro apmērā, tostarp ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Pašvaldībā sola, ka līdz ar siltāka un sausāka laika iestāšanos, darbu intensitāte pie projekta noslēguma paātrināsies un iedzīvotājus iegūs gan tīru ūdeni, gan pieslēgsies pie videi drošas kanalizācijas sistēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt