Aktuāli

Saeimas deputāts Einārs Cilinskis par maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā

Aktuāli

Māris Jučmanis par LBS ārkārtas sēdi

Baiba Gulbe par ūdensskaitītāju mucu rakšanu visā Latvijā

Ūdensapgādes asociācija: Skatakas jābūvē tikai jauniem klientiem

Ažiotāža par nepieciešamību privātmāju īpašniekiem par saviem līdzekļiem izbūvēt zemē ieraktos ūdens skaitītājus jeb skatakas ir nesaprašanās starp Smiltenes iedzīvotājiem un ūdensapgādes uzņēmumu, jo šādas skatakas jābūvē tikai jaunajiem pieslēgumiem un mājām, kurām ūdens tiek piegādāts ne tikai mājā, bet, piemēram, arī siltumnīcā vai šķūnī, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija izpilddirektore Baiba Gulbe.

Tiem privātmāju īpašniekiem, kuriem jau ir izbūvēti pieslēgumi ūdensapgādei, nekas nav jāpārbūvē, jo prasībai pēc šādām skatakām nav atpakaļejošā spēka, sacīja Gulbe.  

Medijos izskanējušās ziņas par Smiltenes pensionāru sašutumu, ka viņiem par savu naudu jāierīko 500 līdz 1000 eiro vērtas skatakas, Gulbe nodevēja par nesaprašanos. Iespējams, ka skatakas jāierīko īpašumos, kuros skaitītāji ir mājā, bet ūdeni lieto arī citur, piemēram, saimniecības ēkās.

Gulbe sacīja, ka uzņēmumi katru šādu objektu var apsekot atsevišķi un piedāvāt iespējamos risinājumus, bet kopumā  šādu klientu skaits nav liels. 

"Latvijas Avīze" otrdien vēstīja, ka mazpilsētu mazturīgie iedzīvotāji un pensionāri satraukušies, ka viņiem par aptuveni 500 līdz 1000 eiro pašiem līdz 2020.gadam jāizbūvē ūdens komercuzskaites mēraparāta mezgli, vēstīja LETA.  30 Smiltenē privātmājās dzīvojošie iesnieguši vēstuli novada domes priekšsēdētājam Gintam Kukainim, lūdzot rīkoties pilsētnieku interesēs, kā arī solot vērsties pie tiesībsarga.

Kukainis laikrakstam atzinis, ka viņš izprot radušos problēmu, bet, ja Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums ir pieņemts un stājies spēkā, tad tas ir jāpilda.  Skaitītāju paredzēts uzstādīt vietā, kur no maģistrālā ūdensvada atiet atzars uz īpašumu, jo ūdens uzskaite jāveic tieši tajā vietā, kur no maģistrālā ūdensvada atiet personiskais.   Dārgāks esot tehniskais projekts, bet visdārgākā ir aka - paprāva muca ar siltinājumu, kas maksā ap 250 eiro, vēstīja laikraksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti