Ūdens līmenis vairākās upēs kāpj; dažviet applūst ceļi

Turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā un vietējās ūdenstilpnēs. Ja ūdens līmenis Daugavā turpinās paaugstināties, Daugavpils novadā nāksies slēgt kādu ceļa posmu, kas applūdīs un, visticamāk, nebūs izbraucams.

Daugavpils novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts Latvijas Radio pastāstīja, ka ūdens līmenis Daugavā un vietējās upēs ir augsts, un, iespējams, Nīcas pagastā nāksies slēgt vietējo ceļu, kurš vairs nebūs izbraucams, ja ūdens līmenis tuvākajā laikā nekritīsies. 

Augsts ūdens līmenis ir arī ezeros, un novada iedzīvotāji, kuri dzīvo pie ezeriem visu mūžu, atzinuši, ka tādu ūdens līmeni nav redzējuši ezeros, sacīja Aizbalts.

Tikmēr jau kopš decembra nogales applūdis un slēgts vietējais autoceļš uz Zilupes un Ludzas novadu robežas - autoceļa Šķirpāni-Soboļina posms no 1,9. līdz sestajam kilometram.

Ceļa posms nav izbraucams - vietām tas ir applūdis, tā segums ir pārmitrināts, situāciju raksturoja Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs: Par applūdušo ceļuIveta Čigāne
  Viņš pastāstīja, ka pēc “Latvijas valsts ceļu” informācijas, šo ceļu sabojāja kokvedēji, ceļš nedaudz applūdis, satiksme ir slēgta, un remontēt šo ceļa posmu šobrīd nav iespējams, jo ir ļoti slapjš.  

  Kad būs piemērots laiks, “skaidrs, ka tur ieguldījumi būs lieli, lai savestu ceļu kārtībā”, lai tas būtu izturīgāks un pa to varētu pārvietoties arī smagāka tehnika. 

  “Latvijas valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova, komentējot situāciju, uzsvēra – situāciju uz grants ceļiem valstī pasliktina arī smagā transporta satiksme, tāpēc daudzviet Latvijā noteikti smagā transporta kustības ierobežojumi.

  “Latvijas valsts ceļu” pārstāve Anna Kononova: Par situāciju uz grants ceļiem Iveta Čigāne
   Šie laika apstākļi ir ļoti nelabvēlīgi visiem ceļiem ar grants segumu, daudzās vietās ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti arī masas ierobežojumi, kad tiek slēgta satiksme transportam, kas ir smagāks par 10 tonnām, jo tieši smagais transports var vēl vairāk sabojāt grants ceļu posmus, kas ir pārmitrināti un nespēj izturēt smago transportu, norādīja Kononova.

   Ja smagais transports turpina braukt pa ceļiem, kas zaudēja nestspēju, tad tos var sabojāts pavisam un neatgriezeniski, piebilda viņa.

   Laikapstākļi ir nepastāvīgi, daudzviet līst, tāpēc, protams, ir iespējams, ka arī turpmāk šķīdonis saglabāsies un ir iespēja, ka vēl kādi ceļu posmi tiks slēgti. Turklāt šādos apstākļos nekādi uzturēšanas darbi diemžēl uz grants ceļiem nav iespējami, kamēr tie nav apžuvuši vai kamēr nav iestājies sals, sacīja Kononova.

   Tikmēr Skaistkalnē Vecumnieku novadā augsta gruntsūdeņu līmeņa dēļ applūdis jaunais gājēju ceļš, bet Bārbeles pagastā augstais ūdens līmenis Iecavas upē apdraud brīvdabas muzeju "Ausekļu dzirnavas", aģentūru LETA informēja Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola.

   Novada teritorijā applūdušas pļavas un lauki, arī Misā, Mēmelē un Iecavas upē ir augsts ūdens līmenis.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti