Ūdens līmenis kāpj Gaujā, Daugavā un Aiviekstē; mazajās upēs - krīt

Aizvadītās diennakts laikā ūdens līmeņa paaugstināšanās turpinājās pārsvarā tikai Gaujā, Daugavā un Aiviekstē, bet citās upē sies sākusies ūdens līmeņa pazemināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Straujākais kāpums bijis Gaujā pie Valmieras, kur ūdens līmenis kāpis par 28 centimetriem (cm), bet Carnikavā par 11 cm. Līdz 2010. gada lielo palu atzīmei Carnikavā atlikuši vairs tikai 34 cm, bet Valmierā aptuveni pusotrs metrs.

Daugavas augštecē no Baltkrievijas robežas līdz Jēkabpilij ūdens līmeņa kāpums diennakts laikā ir ap 10-20 centimetriem. Šajā posmā joprojām applūdušas plašas teritorijas un ūdens līmenis vēl turpinās lēni celties. Savukārt pie Pļaviņām līmenis turpina pazemināties un nu ir piecus metrus zemāks nekā piektdien, kad plūdi sasniedza maksimumu.

Aiviekstē ūdens līmeņa kāpums ir par 10-20 cm diennaktī.

Pārējās Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmenis pārsvarā sācis pazemināties, vidēji par 10-35 cm diennaktī

Kurzemē un lielā daļā Zemgales upju ūdens daudzums samazinās jau vairākas dienas un tāpat turpinājies arī aizvadītajā diennaktī.

Turpmākajās dienās lielākais ūdens līmeņa kāpums gaidāms Gaujā. Palu maksimums Valmierā un Carnikavā gaidāms tikai nākamās nedēļas sākumā un vidū.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti