Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sola labot ar māju-kuģi saistītos robus likumdošanā

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils joprojām augsts

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils tuvu kritiskajai atzīmei

Šobrīd ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nav sasniedzis kritisko atzīmi, bet ir tuvu tai, vērtē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Ūdens pirmdien, 22.janvārī, pēcpusdienā bija 42 centimetrus zem augsta, bīstama līmeņa atzīmes. Ūdens līmenis varētu turpināt kāpt. Daugavā  pagājušajā nedēļā izveidojās ledus sega, un tās augšpusē sāka blīvēties vižņi un ledus masas, kas nāk no upes augšteces.

Šajās brīvdienās sablīvētā ledus masa jau stiepās gar Zeļķiem līdz Jēkabpilij.

Hidroloģe Līga KlintsAnnija Petrova
  „Šobrīd, varētu teikt, sablīvētās ledus masas jau ir augšpus Jēkabpils,” stāsta hidroloģe Līga Klints.

  “Līdz ar to ik pa laikam diezgan strauji ūdens līmenis paceļas, bet tad, kad ledus un vižņu masu uzkrājas pietiekami daudz un tām ir spēks vēl pablīvēties uz priekšu, tad šī ūdens līmeņa krišanās tiek novērota. Tā ka pie Jēkabpils šobrīd ūdens līmenis pārsvarā paceļas, tad nedaudz nokrītas, un tad atkal turpinās ūdens līmeņa celšanās. Šobrīd upe pie Jēkabpils ir diezgan pilna. Bet tomēr tur vēl ir brīvi ūdens laukumi, kurus ledus un vižņu masa turpina aizpildīt.”

  Līga Klints Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka pirmdien situācija stabilizējusies, ūdens līmenis tik strauji nekāpj, bet hidroloģi nav pārliecināti, ka tas tomēr nesasniegs bīstamo līmeni.

  Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis raidījumam “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka pirmdien, ceļoties gruntsūdeņu līmenim, divu māju pagalmos ir ienācis ūdens, bet vienai mājai tas notiek regulāri un saimnieki tam ir gatavi. Pagaidām ūdens ir tikai pagrabu līmenī, bet atbildīgie dienesti seko līdzi situācija, jo solītā atkušņa laikā ūdens līmenis varētu vēl celties. 

  Kā ziņots, Sakas salā lejpus Jēkabpils zemākās vietas sāka applūst jau sestdienas rītā.

  Pagājušā gada martā un 2013.gada aprīlī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza aptuveni 6,5 metru atzīmi, neradot lielu satraukumu.

  Svētdien, 21. janvārī, vižņu sastrēguma dēļ turpinot kāpt ūdens līmenim Daugavā, Jēkabpilī sākusi applūst Pļaviņu iela, kas stiepjas gar dambi upes kreisajā krastā. Svētdien, 21.janvārī, ūdens līmenis ir sasniedzis pagājušā pavasara palu maksimālo atzīmi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti