Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils diennaktī pazeminājies par vēl 1,2 metriem

Pēdējā diennaktī strauji krities ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils, tam pazeminoties par vēl 1,2 metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kopš trešdienas rīta tas pazeminājies par 1,2 metriem, un ceturtdien plkst.6 ūdens līmenis Jēkabpils novērojumu stacijā bija 5,73 metri virs nulles atzīmes.

Kopš sestdienas rīta, kad Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs, tas samazinājies par vairāk nekā trim metriem.

Ledus saglabājies galvenokārt tikai upes krastos, tas vairs netraucē ūdens plūsmu pilsētas teritorijā.

Pie Zeļķiem un Pļaviņām turpinās nelielas ūdens līmeņa svārstības, ūdens līmenis ir zemāks par gada sākumā reģistrēto maksimumu.

Lietus un kūstošā sniega dēļ sācies ūdens līmeņa kāpums Daugavā augšpus Jēkabpils, bet tas neradīs plūdu draudus.

Latvijas austrumu daļā ūdens līmenis upēs paaugstinās, vietām – strauji. Valsts rietumu pusē ūdens līmenis galvenokārt pazeminās.

Nākamnedēļ ūdens līmeņa krišanās gaidāma jau visā valstī, jo laiks kļūs sausāks un vēsāks, liecina prognozes.

KONTEKSTS:

Janvāra vidū Jēkabpils novadā tika izsludināts sarkanais brīdinājums par plūdiem, ūdens līmenim Daugavā pietuvojoties rekordaugstai 1981. gada atzīmei. Sestdien, 14. janvārī, ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām.

Dienu pirms tam, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Savukārt pirmdien, 16. janvārī, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils lēnām samazinājās, tādēļ Daugavas labā krasta iedzīvotāji varēja atgriezties mājās, bet 17. janvārī atcelta evakuācija Daugavas kreisajā krastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti