TV satura monitoringam mediju uzraugam varētu būt papildu desmit darbinieki (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai varētu efektīvāk monitorēt Latvijā pārraidītu televīzijas kanālu saturu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Monitoringa centram varētu piešķirt līdzekļus papildu desmit štata vietām, intervijā LTV raidījumā “Tieša runa” sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība).

(Precizēts Lietuvas TV monitoringa darbinieku skaits.)

NEPLP loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka Monitoringa centrā pašlaik strādā pieci cilvēki, savukārt, piemēram, Lietuvā līdzīgu funkciju veic 23 cilvēki, no kuriem vairāki specializējas tieši uz Krievijas TV kanāliem.

Monitoringa centrā nākoties caurskatīt milzīgu TV satura apjomu. Turklāt, konstatējot naida runu, jāsavāc arī pierādījumu bāze par to, kas neesot tikai vienas dienas jautājums, sacīja Āboliņš.

Deputāte Laizāde pauda, ka Monitoringa centrā varētu izveidot vēl papildu desmit štata vietas ar atbilstošu aprīkojumu. Tas gan ir valsts budžeta jautājumus.

KONTEKSTS: 

Saeimā maija vidū pirmo reizi tika skatīti mediju uzrauga un atsevišķu deputātu priekšlikumi par Krievijas propagandas ierobežošanu, kā arī izveidota darba grupa likuma izmaiņām. 

NEPLP cīņai ar Kremļa propagandu piedāvāja Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā iestrādāt normu, kas uzliek par pienākumu notikumus atspoguļot precīzi un neitrāli. Vienlaikus regulators atzīst – šādas izmaiņas radītu situāciju, kurā politiķi var mēģināt vērsties arī pret vietējiem medijiem, kas pauž tiem netīkamu vēstījumu. Tāpat NEPLP uzskata, ka Latvijā ir jārāda Krievijas televīzijas kanālu starptautiskās versijas, nevis speciāli Baltijas valstīm radītas programmas.

Maija sākumā Saeimas Nacionālā drošības komisija NEPLP un Kultūras ministrijai veltīja kritiskus vārdus, norādot, ka tām neesot priekšlikumu Krievijas propagandas kanālu ierobežošanai. Padome komisijas kritiku noraidīja, uzsverot - priekšvēlēšanu gaisotnē deputāti tās priekšlikumus nav sadzirdējuši.

Vēlāk Saeimas komisija atbalstīja izmaiņas likumā, kas ļautu mediju uzraugam vienkāršāk aizliegt Latvijā pārraidīt televīzijas kanālus, kuri par satura pārkāpumiem aizliegti citās Eiropas Savienības vai Eiropas ekonomiskās zonas valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti