Panorāma

Krievijas opozicionāram I. Jašinam piespriež ilgu cietumsodu

Panorāma

Panorāma

TV “Doždj” cer turpināt darbu Latvijā

TV «Doždj» neizslēdz atgriešanos apraidē Latvijā; strādā pie pārkāpumu novēršanas

Latvijā strādājošais Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls TV "Rain" ("Doždj"), kam Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ anulēja apraides atļauju, pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, neizslēdz atgriešanos apraidē Latvijā un patlaban strādā pie pieļauto pārkāpumu novēršanas. Tas izriet no "Doždj" galvenā redaktora Tihona Dzjadko teiktā preses konferencē piektdien, 9. decembrī.

Viņš stāstīja, ka pēc apraides atļaujas anulēšanas "Doždj" no ceturtdienas, 8. decembra, vairs neraida kabeļtīklā Latvijas teritorijā, bet medijs Latvijā turpina strādāt, darbojoties "Youtube" platformā.

Dzjadko atzina, ka "Doždj" attieksmē nekas nav mainījies – kanāls, tāpat kā iepriekš, ir uz viena viļņa ar Latvijas demokrātisko sabiedrību, asi nostājas pret Krievijas īstenoto karu Ukrainā, un "Doždj" neapdraud Latvijas drošību un sabiedrisko kārtību, ko medijam pārmeta NEPLP un Valsts drošības dienests (VDD).

Jautāts par valsts valodas celiņu, kā trūkums bija viens no NEPLP minētajiem iemesliem apraides atļaujas anulēšanai, "Doždj" galvenais redaktors stāstīja, ka medijs septembra sākumā mēģinājis sākt nodrošināt šo valodas celiņu, taču ar to bijušas problēmas, jo tas ir tehniski sarežģīti un arī dārgi.

Taču kanāls joprojām risina šo jautājumu, no kā var secināt, ka "Doždj" arvien cer, ka varbūt būs kāda iespēja atgriezties apraidē Latvijā.

Taču, lai atgrieztos apraidē, NEPLP lēmums ir jāapstrīd tiesā. Dzjadko vēl nedeva skaidru atbildi, vai kanāls tam ir gatavs.

No preses konferencē teiktā izriet, ka "Doždj" ēterā pieļautās kļūdas varētu būt saistītas ar finansējuma trūkumu, kā arī to, ka kanāls darbojas no trim dažādām studijām trīs valstīs, kas savukārt apgrūtina darbu.

“Doždj” vadība skaidroja, ka kanāla darbībā ir, ko uzlabot. Piemēram, kartes sagatavot laikus, lai steigā nav kļūdas, kur Krima parādīta kā Krievijas daļa. Un Krievijas armiju varētu arī nesaukt par “mūsu armiju”. 

Dzjadko norādīja: “Es uzskatu – ja kaut kādi vārdi izraisa tik daudz runu un tāpat arī izraisa formālu pārkāpumu, tas ir lēmumu par pārkāpumu un visu ko citu, es uzskatu, ka no tādiem vārdiem var labāk atteikties. (..) Tas nozīmē – mēs atradīsim citu retorisku paņēmienu, kas neradīs tik daudz jautājumu.”

Turpināsies arī darbs pie skaņas celiņa veidošanas latviešu valodā. Tas būšot gatavs nākamā gada laikā. Taču pagaidām īsti nav skaidri pat “Doždj” darbinieku turpmākās uzturēšanās noteikumi šeit. Par to bažījas žurnālistus atbalstošās organizācijas Latvijā, cerot tomēr, ka medijam atļaus te palikt.    

Fonda “Media Hub Riga” ārkārtas atbalsta koordinatore Sabīne Sīle atzīmēja: “Es ticu, ka mēs tomēr varam. Tas nav tā – viņiem nav naudas, lai samaksātu rēķinus, viņiem nav naudas, lai nopirktu biļeti. Viņi ir atkarīgi no citu atbalsta. Un es nesaku to, lai iežēlinātu. Mums nevajag, lai viņus mīl vai žēlo. Viņi negrib to. Tādēļ viņi par to pusi nekad nerunā.”

KONTEKSTS:

NEPLP nolēma anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no VVD saņemtā informācija.

Lēmums stājas spēkā naktī uz ceturtdienu, 8. decembri, kad "TV Rain" jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Tāpat NEPLP lūgs uzlikt ģeobloku "TV Rain" kanālam "YouTube" platformā, lai saturs nebūtu pieejams Latvijā.

Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti