Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, Daugavpilī dubulto bērnu dzimšanas pabalstu

Tuvojoties gaidāmajam pašvaldību vēlēšanām, pašvaldības kļūst arvien dāsnākas. Vēl šobrīd atbalsts ģimenēm Daugavpilī par bērna dzimšanu ir 150 eiro, bet ar nākamo gadu tas pieaugs un sasniegs 300 eiro.

Iespējams, tas būs lielākais pabalsts ģimenēm valstī, kurās dzims bērni, taču diezin vai tas dubultos bērnu dzimšanu pilsētā. Tomēr tas būs reāls atspaids pirmajās dienās ģimenēm pēc mazuļu dzimšanas, vērtē pašvaldības deputāti.

Viņi arī ar nākamo - vēlēšanu gadu atbalstījuši bezmaksas braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā visiem pensijas vecumu sasniegušajiem iedzīvotājiem, kā arī nodrošinās trūcīgos 75 gadus sasniegušos pensionārus ar iespēju divreiz mēnesī bezmaksas izmantot pirts pakalpojumus.

Šobrīd Daugavpils pašvaldībā reģistrētā ģimene par jaundzimušo bērnu saņem pabalstu 150 eiro apmēra, bet ar nākamo gadu šis pabalsts dubultosies. To, cik līdzekļu būs nepieciešams budžetā prognozēt nevar, atzīst pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis,

Viņa vietnieks Jānis Dukšinskis gan apšauba, vai jaundzimušo skaits līdz ar pabalsta dubultošanos arī divas reizes pieaugs. "Mēs nedomājām, ka uzreiz paaugstināsies dzimstība tikai tāpēc, ka pabalsts ir divreiz paaugstināts. Bet jebkurā gadījumā tas ir signāls no pašvaldības puses, ka dzimstība mums ir svarīga," paskaidro Dukšinskis.

Daugavpilieši par pabalstiem, priecājas, tomēr viņi netic, ka tas sekmēs bērnu pieaugumu pilsētā. Jau atšķirīgāk tiek vērtēts tas, kāpēc dažādu atbastu un piemaksu apjoms ir pieaudzis tieši pirms pašvaldību vēlēšanām.

Jaunie pabalsti un atvieglojumi Daugavpilī sāksies jau ar pirmo jaunā gada dienu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti