Tuvojas barikāžu laika atcere

Nākamnedēļ sāksies barikāžu laikam veltītie atceres pasākumi. Papildus jau tradicionālajam ugunskuram Zaķusalā, šogad barikāžu sajūtu atdzīvinās skolēni.

Pirmdien ap 150 skolēnu Zaķusalā cels jaunas barikādes, dziedās dziesmas un klausīsies barikāžu dalībnieku stāstos. Dažādi pasākumi notiks visas nedēļas garumā.

„Ir nozīmīgi atcerēties mūsu pagātni un atcerēties kaut kādas vērtības – tieši, ja runājam par valstiskajām vērtībām. Ja runājam par emigrāciju un uzticības zaudēšanu politikai un Latvijas zemei kā tādai, ir nepieciešams atgādināt, ka šī valsts ir tā, par ko mēs cīnījāmies tikai dažus gadus atpakaļ. Tas ir mūsu sasniegums, un ir vērts par to cīnīties tālāk. Ekonomiskā krīze vai tādas lietas nav smagākā cīņa, kas ir izcīnīta," par barikāžu laika atceres nozīmīgumu stāsta Barikāžu muzeja pārstāve Dita Auziņa.

Barikāžu muzejs sadarbībā ar Latvijas okupācijas muzeju un Sabiedrības integrācijas fondu, īpaši skolēniem rīko vēstures rekonstrukciju spēles. To laikā skolu jauniešiem būs iespēja iejusties Barikāžu dalībnieku un Ziemassvētku kauju dalībnieku tēlos, izspēlējot šos notikumus dabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti