Sadaļas Sadaļas

Tuvinieki turpina cerēt

Pagājusi diennakts, kopš veikalā Zolitūdē iebrukuši griesti. Skaitļi nepielūdzami un traģiski turpina palielināties. Jau 47 bojāgājušie izcelti no veikala gruvešiem, un skaitlis nepielūdzami turpina pieaugt. Amatpersonas pieļauj, ka vēl vairāk nekā 20 cilvēku varētu nebūt atrasti. Joprojām turpina strādāt gan glābēji, gan policija, arī ārsti, kas sniedz palīdzību gan slimnīcās cietušajiem, gan arī uz vietas sanākušajiem.

Pēdējie skaitļi liecina, ka ir atrasti 47 bojāgājušie, trīs no tiem ugunsdzēsēji, bet vēl vairāk kā 20 cilvēku varētu būt aprakti zem gruvējiem.  Darbi turpināsies līdz brīdim, kad visi gruveši būs pacelti no grīdas. Līdz pusdienas laikam bija attīrītas divas trešdaļas un vēl palikuši ap 600 kvadrātmetru.

Valsts policijas spēki turpina strādā gan traģēdijas vietā, gan arī izmeklēšanas jomā. Kā stāsta policijas pārstāve Sigita Pildava, tad darbs norit nemitīgi. Iegūti novērošanas kameru ieraksti, ar kuru palīdzību sagruvušajās telpās noskaidrots, kurās vietās varētu būt aprakti cilvēki.

„Tas ir palīgs glābējiem, kur var redzēt, kur pirms nogruvuma koncentrējās cilvēki, shematiski tur norādītas vietas, kur meklēt cietušos cilvēkus. Tas efektīvi darbojas," saka Pildava.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests informē, ka nu jau stundām neviens no gruvešiem izceltais nav vests uz slimnīcu, jo mediķu spēkos nav palīdzēt bojāgājušajiem. Viņa norāda, - ja sākumā uz vietas strādāja 24 brigādes, to skaits ir samazinājies, tomēr uz vietas palīdzība nepieciešama arī tiem, kas gaida:

„Situācija ir traģiska, ir stress ir šoks un emocionāli milzīgi padzīvojumi un ik pa laikam nepieciešama palīdzība uz vietas esošajiem."

Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca informē, ka tajā atrodas 12 cilvēku, kas atvesti no sagruvušās ēkas. Trīs no tiem ir intensīvās terapijas nodaļā un viņu stāvokli ārsti vērtē kā smagu, tomēr stabilu. Pārējie ar lūzumiem, saspiedumiem, un citām traumām ārstējas slimnīcā. Neviens no cietušajiem nav devies mājās vai no reanimācijas pārcelts uz stacionāru un paredzams, ka ārstēšanās vēl turpināsies ilgi, jo traumas ir smagas. Slimnīcā arī ieradušies piederīgie, kā arī Rīgas sociālais dienests šodien devies pie cietušajiem, lai saprastu, vai kāds nav palicis bez tuviniekiem.

Stradiņa slimnīcā no 11 ievestajiem cilvēkiem četru devušies mājās, un pārējie ārstējas stacionārā, divi pārvietoti uz citām slimnīcām. Slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle saka, bieži tiek uzdots jautājums, vai iespējams, ka kāds vēl zem drupām izdzīvojis:

„Ārstiem tiek jautāts šis jautājums. Viņi saka - ir jāņem vērā ilgais laika posms un gaiss temperatūru, kas samazina izredzes, tomēr viņi arī izsaka cerību, ka, iespējams, izdodas un jāskatās, kā turpinās šie glābšanas darbi."

Ir apzinātas arī skolas un bērnudārzi, kas atrodas tuvumā veikalam. Bojā gājuši, nav atrasti vai smagi cietuši vecāki  deviņiem bērniem no Ziemeļvalstu un Zolitūdes ģimnāzijas, arī no 53. vidusskolas daudzbērnu ģimenes māte pazudusi.

Policija joprojām lūdz arī informēt par tiem cilvēkiem, par kuriem ir aizdomas, ka viņi varētu būt bijuši veikalā, zvanot uz numuru 110.

Joprojām ne visi traģiskā negadījuma upuri ir atpazīti. Tāpat arī kaimiņi un tuviniekiem ir aicināti apzināt līdzcilvēkus un noskaidrot, vai mājās nav palikuši bērni bez vecākiem vai dzīvnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt