Sadaļas Sadaļas

Tuvākajās dienās darbu var atsākt bērnu atrakcijas ārtelpās

Tuvākajās dienās būs pieejamas bērnu atrakcijas un izklaides parki ārtelpās, ceturtdien, 10. jūnijā lēma valdība.

Pēc grozījumu Ministru kabineta (MK) noteikumos stāšanās spēkā būs atļauts sniegt individuālos saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar ārtelpu atrakcijām, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos.

Sniedzot atrakciju pakalpojumus ārtelpās, pakalpojumu sniedzēji iekštelpās var nodrošināt apmaksu, inventāra izsniegšanu, labierīcības (15 kvadrātmetru uz personu) un ģērbtuves (ne vairāk kā 25% piepildījums).

Lai novērstu ilglaicīgu personu pulcēšanos atrakciju vietās, noteikts darba laika ierobežojums – atrakciju vietas darbu ārtelpā uzsāk ne agrāk kā pulksten 6 un beidz ne vēlāk kā pulksten 22.

Atrakciju pakalpojumus ārtelpās var sniegt, ievērojot stingras epidemioloģiskās drošības prasības:

  • apmeklētāji un darbinieki lieto mutes un deguna aizsegus vietās, kur ir intensīva cilvēku plūsma un nav iespējams ievērot divu metru distanci. Bērni līdz septiņu gadu vecumam mutes un deguma aizsegus drīkst nelietot;
  • nodrošināti 70% spirtu saturoši dezinfekcijas līdzekļi apmeklētājiem pirms un pēc inventāra/atrakcijas izmantošanas;
  • vienai personai nodrošināts ne mazāk kā 20 kvadrātmetru no publiski pieejamās teritorijas platības; 
  • iespēju robežās samazināts kopīgi lietoto virsmu un priekšmetu skaits, pēc katra klienta veikta regulāra virsmu, tai skaitā inventāra un darba aprīkojuma, tīrīšana un dezinfekcija, izmantojot 70% spirtu saturošus roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus;
  • organizēta  apmeklētāju plūsma, nodrošinot distances ievērošanu starp dažādu mājsaimniecību locekļiem;
  • ir noteikta atbildīgā persona, kas organizē epidemioloģisko drošības pasākumu īstenošanu; 
  • apmeklētājiem redzamās vietās ir izvietota informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kā arī atbildīgās personas kontaktinformācija un policijas palīdzības tiešais tālruņa numurs 110.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī tika saglabāti vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt