Turpmāk zinātniskā doktora grādu varēs piešķirt attālināti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu un operatīvu augstākās izglītības procesu, valdība otrdien vienojās par iespēju piešķirt doktora grādu attālināti, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par zinātniskā doktora grāda piešķiršanas kārtību un kritērijiem paredz, ka zinātnes doktora (Ph.D.) grādu šī grāda pretendenti var iegūt, aizstāvot savu promocijas darbu arī attālināti tiešsaistes videokonferences formātā, kā arī Latvijas un ārvalstu promocijas padomes locekļi  un promocijas darba recenzenti var attālināti piedalīties aizstāvēšanas procesā, ar atklātu balsojumu lemjot par zinātnes doktora grāda piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

Grozījumi izstrādāti, jo mācības klātienē visās izglītības iestādēs ir pārtrauktas un jānodrošina mācības attālināti. Augstskolu likumā paredzēts, ka zinātnisko doktora grādu pēc akreditētas akadēmiskās doktora studiju programmas apguves un promocijas darba aizstāvēšanas piešķir augstskolu promocijas padome, līdz ar to promocijas darba aizstāvēšana ir mācību procesa daļa un arī tā jānodrošina attālināti, ja nepieciešams.

Ministrijā norādīja, ka arī pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām iespēja doktora grādu iegūt attālināti ļaus augstskolām efektīvāk organizēt promocijas darbu aizstāvēšanas procedūru -

gan sniedzot iespēju grāda pretendentiem, atrodoties ārzemēs, aizstāvēt promocijas darbu attālināti, gan piesaistot labākos ārvalstu zinātniekus-ekspertus promocijas padomēs vai kā recenzentus,  gan samazinot ceļošanas un citus izdevumus, kas rodas, īstenojot klātienes aizstāvēšanu.

Ministrijā uzsvēra, ka tiešsaistes videokonferences iespēja un atklāts balsojums par zinātnes doktora grāda piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt nodrošinās valstī vienādu un skaidru izpratni  par promocijas darbu aizstāvēšanas procedūras iespējām, attīstot vienādu praksi, kas vienlaikus uzlabo arī Latvijas zinātnes doktora grāda prestižu, kas ir absolūti nepieciešams valsts zinātnes, pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšanai un produktivitātes paaugstināšanai.

Bakalaura un maģistra grādus jau pašlaik var piešķirt attālināti, norādīja ministrijā.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī pagarināja vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti