Turpmāk katru nedēļu noteiks Covid-19 īpaši skartās pašvaldības; tajās būs papildu ierobežojumi

Turpmāk katru otrdienu epidemiologi publicēs Covid-19 saslimstības rādītājus pašvaldībās, un tur, kur saslimušo skaits 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniedz vidējo rādītāju valstī, līdz ceturtdienai būs jāievieš stingrāki ierobežojumi.

ĪSUMĀ:

  • SPKC katru otrdienu publicēs datus par Covid-19 izplatību pašvaldībās.
  • Kur saslimstība par 50% pārsniegs vidējo valstī, būs papildu ierobežojumu.
  • Pašvaldībās ar augstāko saslimstību ierobežojumi būs jāievieš no ceturtdienas.
  • Šonedēļ par robežšķirtni noteikti 413,8 inficētie uz 100 000 iedzīvotāju.
  • Virs šī skaitļa augstāki saslimstības rādītāji ir 12 pašvaldībās.
  • Varakļānu, Aknīstes un Salacgrīvas novados saslimstība pārsniedz tūkstoti.

Apstiprinot stingrākus ierobežojumus, valdība par teritorijām ar īpaši augstu saslimstību pasludinājusi 12 pašvaldības. Uz tām attieksies vēl stingrāki ierobežojumi nekā pārējā Latvijas teritorijā. Šie rādītāji liecina, ka Rīgā saslimušo ir visvairāk, taču, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, saslimstība ir vairākkārt zemāka nekā, piemēram, Varakļānu novadā. 

Turpmāk katru otrdienu Slimību profilakses un kontroles centrs publicēs sarakstu ar pašvaldībām, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība jeb saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniedz vidējo rādītāju valstī. Šajās pašvaldībās ierobežojumi būs stingrāki, nekā citās.

Šonedēļ par robežšķirtni noteikti 413,8 inficētie uz 100 000 iedzīvotāju. Un virs šī skaitļa augstāki saslimstības rādītāji ir 12 pašvaldībās.

Visvairāk saslimušo ir Varakļānu novadā, tam seko Aknīstes un Salacgrīvas novadi, kuros kumulatīvā saslimstība pārsniedz tūkstoti. Savukārt galvaspilsētā Rīgā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir 363,6 saslimušie.

Turpat cieši līdzās – Mārupē 514,8 un Mārupe jau ir iekļuvusi tā sauktajā sarkanajā sarakstā.

Mārupes iedzīvotāji lielākoties strādā ārpus novada teritorijas, pārsvarā Rīgā. Novada pašvaldībā stāsta, ka te nav viena vai vairāku plašu uzliesmojumu, bet lielais inficēto skaits izkliedēts pa daudzām mājsaimniecībām.

“Pašā novembra sākumā pašvaldībā izdevām rīkojumu, ka nenotiek kultūras pasākumi, līdz ar to pat sākotnēji plānotais tirdziņš šajā brīdī jau bija atcelts pirms vakardienas pastiprinātajiem noteikumiem, līdz ar to vienīgais, sarežģītāk risināmais jautājums ir par skolām,” stāstīja Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde.

Saslimstības rādītājus pa novadiem turpmāk publiskos otrdienās, un jau ceturtdienās pašvaldībās ar augstāku inficēšanās rādītāju būs jāsāk ievērot stingrākos noteikumus.

Izņēmums ir šī nedēļa, kad stingrākie noteikumi pašvaldībām ar lielāku inficēto skaitu stāsies spēkā piektdienā.

Kā galvenais nosacījums tiek ņemts vērā saslimušo skaits attiecībā uz kopējo iedzīvotāju skaitu. Tāpēc Rīga, kur arī daudzi slimo, nav iekļauta. Valdības sēdē apsvērta iespēja galvaspilsētu iekļaut izņēmuma kārtā.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi.  Taču saslimstība turpināja izplatīties, un no 27. novembra Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes, Varakļānu, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā Covid-19 izplatības dēļ tiks ieviesti stingrāki ierobežojošie pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt