Sadaļas Sadaļas

Turpmāk elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim apraides atļauju izsniegs uz astoņiem gadiem

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā, kas apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim paredz izsniegt uz astoņiem gadiem iepriekšējo desmit gadu vietā.

Ar grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā apraides atļauju izsniegšanas termiņš saīsināts līdz astoņiem gadiem līdzšinējo desmit gadu vietā. Tāpat noteikts, ka elektroniskie plašsaziņas līdzekļi apraides atļaujas darbības termiņā varēs mainīt pamata audiovalodu uz valsts valodu

Apraides atļauja apliecina elektroniskā plašsaziņas līdzekļa tiesības veidot un izplatīt programmas un nosaka tā saistības un pienākumus. Apraides atļauju izsniedz Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Likuma grozījumi arī paredz NEPLP tiesības, izsniedzot apraides atļauju, vērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību iepriekšējās apraides atļaujas darbības laikā un atteikt apraides atļaujas izsniegšanu.

Ne vēlāk kā piecus mēnešus pirms apraides atļaujas termiņa beigām NEPLP varēs elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim izsniegt atļauju bez konkursa vai atteikt tās izsniegšanu. Attiecīgais lēmums būs pieņemams, izvērtējot elektroniskā plašsaziņas līdzekļa pēdējā darbības gada laikā konstatētus nozari regulējošo normatīvo aktu pārkāpumus, kā arī valsts iestāžu sniegto informāciju par tā darbības radīto apdraudējumu valsts drošībai, sabiedriskajai kārtībai vai drošībai.

Apraides atļaujas, kuru termiņš beidzas 2021.gadā, tiks pagarinātas par diviem mēnešiem. Elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim iesniegums NEPLP par jaunas apraides atļaujas izsniegšanu bez konkursa šogad būs jāiesniedz ne vēlāk kā divus mēnešus pirms apraides atļaujas termiņa beigām. Savukārt NEPLP jāpieņem lēmums par apraides atļaujas izsniegšanu vai atteikumu ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms apraides atļaujas termiņa beigām.

Tāpat likums paredz, ka gadījumā, ja elektroniskais plašsaziņas līdzeklis sešu mēnešu laikā no dienas, kad stājies spēkā lēmums par konkursa rezultātiem vai lēmums par aptveršanas zonas palielināšanu, neizņems apraides atļauju vai 12 mēnešu laikā neuzsāks darbību, NEPLP šo lēmumu varēs atcelt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt