Turpinās vēja postījumu novēršana

Sestdien, 18.jūnijā, atbildīgie dienesti aktīvi likvidē stiprā vēja radītos postījumus. Elektrības apgāde ap pulksten 15:00 traucēta aptuveni 20 000 mājsaimniecību. Savukārt Ugunsdzēsības un glābšanas dienests kopš piektdienas devies uz vairāk nekā 180 izsaukumiem visā Latvijā. 

Lielākoties vējš postījumus radījis Rīgā. Nolauztie koki krita ne tikai uz elektrolīnijām un ceļiem, bet arī uz mašīnām.  

Joprojām stiprā vēja dēļ daudzviet traucēta elektroapgāde. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis vairāk nekā 300 izsaukumus, galvenokārt, par nolūzušiem kokiem.  

„Vairumā gadījumu šie izsaukumi ir bijuši saistīti ar to, ka koki ir pārkrituši pār ceļa braucamo daļu, bet mēs arī saņemam izsaukumus saistībā ar to, ka koki ir nolūzuši uz automašīnām, ēku tuvumā vai arī uz tām, kā arī uz elektrības vai apgaismes vadiem. Varu pateikt tieši par šodienas rītu - mēs esam saņēmuši septiņus izsaukumus par to, ka koki ir nokrituši uz mājām vai ēkām, un attiecībā par automašīnām šādi gadījumi ir bijuši astoņi,” stāstīja dienesta pārstāve Inta Šaboha. Šaboha.

Vēja brāzmas lielāko ātrumu galvaspilsētā sasniedza ap pulksten septiņiem no rīta. Vairākas stundas tās plosīja koku galotnes un pārbaudīja stumbru stiprību ar spēku 20 metri sekundē. Atklātākās vietās un piekrastē vēja ātrums sasniedza pat 22  – 25 metrus sekundē. No rīta daudzviet Rīgas ielas bija noklātas ar vēja norautiem sīkiem koku zariem un lapām.  

Rīgā, Kalnciema ielā koks nogāzās un sabojāja vienu vieglo automašīnu un busiņu. Līdzīgi arī Krasta masīvā. Latvijas Televīzijas operators bija liecinieks kā vēja nolauzts koks pie daudzīvokļu ēkas Pārdaugavā nokrita gandrīz blakus automašīnai pretējā pusē.   

Tāpat norauti  arī reklāmas stabi, ceļa zīmes, kā arī bojāti juma segumi. Glābēji ziņo, ka cilvēki nav cietuši. Pēc sinoptiķu prognozēm vakarpusē vējš pamazām pierims un arī lietus mitēsies. 

 

Rīgas domes Satiksmes departamentā norāda, ka iedzīvotāji aktīvi ziņo par vēja radītajiem postījumiem galvaspilsētā, piemēram, kad uz brauktuvēm ir nogāzušies koki un zari. Savukārt norauta elektrības vada dēļ Ilūkstes ielas posmā no Lubānas līdz Rudens ielai uz laiku ir slēgta satiksme.   

„Paralēli tam arī mēs zinām, ka reklāmas stabi un stendi ir nogāzti vējā, un tie ripinās pa ietvēm, arī ceļa zīmes ir vējā norautas. Tur, kur ir bijuši remontdarbi un ir vadstatņi nolikti uz brauktuves, tie arī ir sapūsti uz brauktuves, ko arī šobrīd visi dienesti novērš un nogādā tur, kur viņiem ir jāstāv. Mēs arī aicinām iedzīvotājus aktīvi zvanīt uz mūsu bezmaksas tālruni 8000 3600,”  sacīja departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Ēkā Rīgā, Gogoļa ielā vējš norāva jumtu.

Tāpat arī ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina gadījumos, ja iedzīvotāji redz kādu negadījumu vai avāriju, ziņot pa tālruni 112.

Savukārt no elektrības apgādes traucējumiem vēja radīto postījumu dēļ visvairāk mājsaimniecību cieta Ropažu, Madonas, Ikšķiles, Līgatnes, Lielvārdes un Grobiņas novadā, informēja uzņēmumā „Sadales tīkls”. Uzņēmuma darbinieki turpina strādāt pastiprinātā režīmā, lai novērstu stiprā vēja sekas, stāstīja uzņēmuma pārstāve Renāte Meļķe.

„Un arī dienas laikā situācija elektroapgādes tīklā būs mainīga, jo bojātu elektrolīniju posmu pilnīga sakārtošana, atjaunošana ir sarežģīta un arī laikietilpīga. Lai novērstu šos reģistrētos elektrotīklu bojājumus, brigādēm nākas atslēgt arī papildu elektrolīniju posmus. Un tad, tiklīdz kāds no vidējā sprieguma elektrotīklu bojājumiem tiks novērsts, elektroapgāde tiks atjaunota jau plašākam klientu lokam,” informēja Meļķe.

„Sadales tīkls” aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem. Savukārt, redzot bīstamu situāciju elektrotīklu tuvumā, no teikti jāzvana pa bojājumu pieteikšanas tālruni: 80 200 404.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti