Turpinās tiesāties par Salacas laipu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lauku atbalsta dienests (LAD) apšauba, ka par viņu piešķirto naudu izveidotā laipa Salacas krastā tiešām maksā 10 000 latu.

Tagadējā Alojas novada domes deputāta Jāņa Bakmaņa pārstāvētā organizācija "Eiropas stārķu pilsētu organizācija"  2011. gadā nolēma Salacas krastā izbūt laivu piestātni un ierīkot peldvietu. Projekts arī tika īstenots, tomēr izbrīnu rada tā izmaksas – par parastas un laipas uzstādīšanu Bakmanis no ES fondiem vēlas saņemt 9 tūkstošus latu. Laipa ir izbūvēta uz parastām metāla mucām, izmantots ūdens izturīgais skaidu saplāksnis, pārdesmit metru ķēdes un vairākās metāla konstrukcijas. Teju ikviens var pateikt, ka šādas laipas celtniecības izmaksas diez vai pārniedz tūkstoti latu.

LAD, kas projekta īstenošanai piešķīris finansējumu, radušās aizdomas.  Arī aplūkojot Staicelē uzstādīto laipu dabā, daudz kas nav atbildis sākotnēji projektā paredzētajam. Piemēram, laipas izmēri no 60 kvadrātmetriem sarukuši vien līdz 22 kvadrātmetriem un arī citi materiāli aizstāti ar krietni lētākiem.  Tāpēc arī pieņemts lēmums Bakmaņa pārstēvētajai biedrībai atprasīt izmaksāto finansējumu.

Alojas novada būvvaldes speciālisti stāsta, ka uzbūvēto laipu nav bijis pamata nepieņemt ekspluatācijā - būvvaldes pienākumos neietilpstot pārbaudīt projekta izmaksas, bet visi nepieciešamie dokumenti bijuši sagatavoti.

Iepriekš medijos bijušais Staiceles pagasta priekšsēdētājs Bakmanis skaidrojis, ka viņa maciņā no šīs naudas nav ieripojis ne santīms un viss ir izlietots projekta īstenošanai. Izmaksas bijušas tik lielas, jo projekta administrēšana esot ļoti sarežģīta. Bakmanis arī vērsies tiesā pret LAD, uzskatot ka taisnība ir viņa pusē.

Administratīvā rajona tiesa Valmieras tiesu namā 12.novembrī turpinās skatīt biedrības "Eiropas stārķu pilsētu organizācija" pieteikumu pret LAD par naudas atmaksu. Lietu pēc būtības skatīja 3.oktobrī, taču tiesa secinājusi, ka apstākļu objektīvai noskaidrošanai nepieciešams papildus pārbaudīt pierādījumus lietā, uz kā pamata pieņemts LAD lēmums, un iegūt arī citus papildu pierādījumus, tādēļ tiesa nolēmusi atsākt lietas izskatīšanu pēc būtības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti