Turpinās projektu seksuālā vardarbībā cietušo bērnu saudzīgai pratināšanai

Rudens sākumā turpinās pilotprojektu „Bērna māja”, kas paredz saudzīgu pratināšanu seksuālā vardarbībā cietušajiem bērniem.

Projekts ļauj izvairīties no tā, ka vardarbībā cietušie bērni par piedzīvotā stāsta līdz pat 10 reizēm – gan policijai gan psihologiem, gan mediķiem, sociālajiem darbiniekiem un citām iesaistītajām pusēm. “Bērnu mājā” viņus uzklausa viens apmācīts speciālists, kurš vada sarunu,  un tās translāciju atsevišķā telpā dzird visi izmeklēšanā iesaistītie.

“Bērna mājas” projekta koordinatore Laura Ceļmale norāda, ka pilotprojekta pirmajā daļā pēc šāda principa centra „Dardedze” telpās notika 22 sarunas.

“Bērna mājas” projekta koordinatore Laura Ceļmale
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

Viņa arī informē par pirmā pilotprojekta posma secinājumiem un sagaidāmo pilotprojekta otrajā daļā: “Sākumā tika izstrādāta metodoloģija, kā šī visu speciālistu sadarbība zem viena jumta varētu notikt. Un pēc tam pusgada periodā tas tika izmēģināts. Secinājumos galvenais, kas parādās – jā, mēs veicām nopratināšanu sadarbībā ar policiju, bet “Bērnu mājas” modeļa centrā ir ne tikai nopratināšana.

Tur būtu vēlams ieviest pēc iespējas visus pakalpojumus, kas cietušajam bērnam ir nepieciešami.

Šīs komponentes sešu mēnešu laikā nebija iespējams paspēt ieviest. Lai šo speciālistu sadarbību zem viena jumta nodrošinātu pilnvērtīgi, ir vajadzīga visu iesaistīto institūciju vienošanās.”

Viņa norādīja, ka Ministru kabinetā nolemts turpināt projektu. “Nevar teikt, ka šis izmēģinājums ir pabeigts. Un šobrīd, lai turpinātu pilotprojektu, ir jāvienojas Labklājības ministrijai, Valsts policijai un centram „Dardedze”, kā tad pilotprojekts līdz gada beigām varētu tikt turpināts,” piebilda Ceļmale.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti