Dienas ziņas

Bargāki sodi par ātruma pārkāpumiem

Dienas ziņas

Gājiens vājredzīgo un vājdzirdīgo atbalstam

Ventspilī turpinās parakstu kampaņa par pensijām

Turpinās parakstu vākšana «krīzes pensiju» pārrēķināšanai; Ventspilī pensionāri stāv rindās

Lai gan valdība šomēnes apstiprināja grozījumus pensiju likumā, kas  paredz no nākamā gada sākt pārrēķināt krīzes laikā piešķirtās un līdz ar to samazinātās pensijas, Latvijas seniori nolēmuši nepārtraukt parakstu vākšanas akciju. Ventspilī, lai atbalstītu kampaņu, veidojas pensionāru rindas. 

Tagad rit pēdējās dienas Latvijas Pensionāru federācijas izsludinātajai parakstu vākšanas kampaņai.

Pie Ventspils pensionāru biedrības “Liedags'' durvīm izstiepusies gara rinda - lai parakstītos par godprātīgu budžeta naudas pārdali un pensiju pārrēķināšanu.

“Mums ir jāpanāk, lai valdība pagriež seju pret veciem ļaudīm beidzot, jo kas tā par valdību, kas nerūpējas par veciem cilvēkiem!?” saka Ventspils pensionāru biedrības vadītāja Marija Kuzmane.

Zigrīdas Ozoliņas pensija ir ne vairāk par 200 eiro, un kundze jau gandrīz zaudējusi cerību, ka valdība pildīs savus solījumus. Lai izdzīvotu ar 200 eiro, nākas skaitīt centus.

“500 jau būtu normāli, man pietiktu. Vairāk nevajadzētu. Tad būtu dzīvošanai. Dzīvoklim tagad zem simta sanāk. Viena dienā nopērk mazāk, otrā vairāk. Velku,” saka pensionāre Zigrīda Ozoliņa.

Samaksājot komunālos maksājumus, vēl nauda jāatliek medikamentiem, pat kādam gardumiņam nesanāk, kur nu vēl kultūras pasākumiem, stāsta Helgas kundze.

“Man radi, kas dzīvo Igaunijā - tie brīnās, ka nav tie 300 eiro. Viņiem ir vairāk, kam pat nemaz nav bijušas tādas darba vietas. Un viņi brīnās, ka var izdzīvot ar šādu naudiņu,” nosaka pensionāre Helga Jansone.

Šobrīd Ventspils pilsētā savākts vairāk nekā 1000 parakstu, un pat pēc tam, kad Saeimā tika apstiprināti grozījumi pensiju likumā, kas paredz pensiju pārrēķinu sākt 2016. gadā, Latvijas seniori nepārtrauca parakstu vākšanas kampaņu. Tā noslēgsies 30.jūnijā, un arī turpmāk pensionāri ir apņēmības pilni cīnīties par savu iztikšanu.

“Mums nav kur atkāpties vairāk, vienīgais - kapsēta! Goda vārds. Es pasaku atklāti. Tas ir skarbi, bet tā tas ir,” saka Kuzmane.  

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas sliecas atbalstīt priekšlikumu no nākamā gada sākt tieši mazo pensiju pārrēķinu.

Premjerministre Laimdota Straujuma (''Vienotība'') jūnijā  paziņoja, ka ierobežoto budžeta iespēju dēļ nākamgad neizdosies sākt pārrēķināt pensijas - to varētu sākt darīt no 2017. gada. Tas izsauca sašutuma vilni gan Latvijas Pensionāru federācijā, gan arī Saeimas Sociālo lietu komisijā.

Vēlāk koalīcijas partneri tomēr vienojās sākt pārrēķināt pensijas jau no 2016.gada. Tālab Saeima steidzamības kārtā galīgajā lasījumā grozīja likumu par pensijām. Pārrēķinam būšot pieejami četri miljoni eiro, kas ļaus vai nu pārrēķināt pilnībā 2010.gadā piešķirtās pensijas, vai pensijas līdz 175 eiro mēnesī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt