Turpina uzdarboties telefonkrāpnieki; policija norāda – banka telefonsarunā datus neprasīs izpaust

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Valsts policija aizvien turpina saņemt iesniegumus no iedzīvotājiem, kuri iekrituši telefonkrāpnieku lamatās. Visbiežāk zvanītāji runā krievu valodā, uzdodas par banku darbiniekiem un cenšas izvilināt internetbankas pieejas datus. 

Policijā informēja, ka marta sākumā saņemta informācija no ventspilnieces par to, ka sarunas laikā ar nepazīstamu personu no viņas tika iegūti internetbankas dati un no viņas konta uz citu kontu tika pārskaitīti vairāk nekā 700 eiro. Kāda liepājniece informēja policiju par to, ka viņa saņēmusi zvanu no personas, kura uzdevās par bankas pārstāvi un informēja par aizdomīgām darbībām viņas bankas kontā un lūdza apliecināt viņas personas datus ar ''Smart ID''. Pēc sarunas sieviete konstatēja, ka no viņas bankas konta tika noņemta nauda – 3000 eiro. 

Tāpat pagājušajā nedēļā kāds ventspilnieks saņēmis zvanu no personas, kura uzdevās par bankas darbinieku un paziņoja par aizdomīgu darījumu ar viņa bankas kontu, pēc kā vīrietis pats iedevis zvanītajam savas internetbankas datus, kā rezultātā no viņa konta tika pārskaitīta nauda aptuveni 2700 eiro. Valsts policijā par šiem gadījumiem ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Savukārt Saldus pusē ir konstatēts, ka vīrietis no sava bankas konta ir pārskaitījis 325 eiro uz Spānijas bankas kontu par dokumentu noformēšanu, lai saņemtu 32 000 eiro dāvinājumu no nepazīstamas, ar vēzi slimas kundzes, kura dzīvo Francijā.

Valsts policija atgādina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā svešiniekiem neatklāt savus bankas kontu pieejas datus. Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs iedzīvotājiem ar lūgumu atklāt šādu informāciju.

Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, aicina nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā "www.latvija.lv" vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz [email protected]. Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapas sadaļā "Kā ziņot policijai". Noderīgi arī zināt, kā atpazīt telefonkrāpnieku un neiekrist viņa lamatās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti