Panorāma

RPP glābējs: Mazs bērns var noslīkt, vienkārši paklūpot

Panorāma

Panorāma

Vairāk nekā diennakti meklē Siguldā pazudušo meiteni

Turpina meklēt Siguldā pazudušo piecus gadus veco meiteni; meklēšanā iesaista brīvprātīgos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policija (VP) un dienesti visu nakti meklējuši svētdien, 26. jūnijā, pēcpusdienā Siguldā pazudušo piecus gadus veco meiteni Evitu. Pārmeklēta plaša teritorija Gaujas abos krastos, pašā Gaujā un vienlaikus arī pilsētā, informēja VP. Bērna meklēšana pirmdien, 27. jūnijā, turpinās. Atbildīgajiem dienestiem bērnu visas dienas garumā palīdz meklēt arī brīvprātīgie. 

Turpina meklēt Siguldā pazudušo piecus gadus veco meiteni; meklēšanā iesaista brīvprātīgos
00:00 / 03:33
Lejuplādēt

Jau no paša pirmdienas rīta policija palīdz organizēt brīvprātīgo grupas pazudušās meitenes meklējumiem. Mērķis ir pārbaudīt pēc iespējas plašu teritoriju, kas kartē sadalīta sektoros. Meklēšanā iesaistījušies arī "bezvests.lv" pārstāvji, kuri naktī teritoriju pārbaudījuši ar termokamerām. Šorīt meklēšanā tika iesaistīts arī Valsts robežsardzes helikopters.

VP aicina atsaukties un sazināties ar policiju personu, kura svētdien laika posmā no plkst. 14 līdz plkst. 16 pilotēja dronu Siguldā, Gaujas pludmalē, kur pazuda piecgadīgā meitene.

Fiksētais videomateriāls, iespējams, var būtiski noderēt meitenes meklēšanā. Policija aicina zvanīt uz tālruņu numuriem 67950402 un 110.

Valsts policija meklē piecus gadus vecu meitenīti Evitu
Valsts policija meklē piecus gadus vecu meitenīti Evitu

Meitenes meklēšana turpinās, un Valsts policija aicināja brīvprātīgos pirmdien, 27. jūnijā, plkst. 9.30 pulcēties Siguldā, Peldu ielā.

Šorīt ar VP ziņu nokomplektētas vairākas brīvprātīgo meklētāju grupas. Tās sadalītas konkrētos apgabalos, kas vērīgi jāiziet gar Gauju.

Brīvprātīgie dodas ierādītajās teritorijās Gaujas krastā, savukārt Siguldas pašvaldības policija un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizē motorlaivas, lai pārbaudītu krastus abās pusēs. Grūtāk piekļūstamās vietas VP pārlūko ar drona palīdzību.

Tie, kuri devušies pārbaudīt teritorijas rīta agrumā, ap pusdienlaiku jau atgriezušies un ir apņēmības pilni vajadzības gadījumā šo uzdevumu atkārtot. Arī pēcpusdienā turpina ierasties brīvprātīgie meklētāji.

Meklēšanā iesaistījušies arī zemessargi. Viņu uzdevums konkrētā teritorijā izpētīt, vai nav redzamas bērna pēdas. Zemessardzes 27. bataljona kapteinis Tālivaldis Skuja norādīja: "Mūsu uzdevums ir pārbaudīt piekto sektoru, upes kreiso krastu. Pārbaudījām vietas, kur cilvēks varētu būt izgājis ārā. Mēs ejam pa vietām, kur civilajiem grūtāk iziet. Cerības, kā sakot, mirst beidzamās."

Bērna meklēšanu apgrūtina tas, ka pēc nesenajām lietavām Gaujā ir augsts ūdens līmenis, kas jo īpaši diennakts tumšajā laikā apgrūtinājis redzamību līkumainās upes ūdenī.

Teritorijas upes abos krastos pārbauda atkārtoti. 

Šobrīd policijai izskata vairākas versijas saistībā ar meitenes pazušanu, tomēr likumsargi strādā cerībā atrast mazo meiteni dzīvu, uzsvēra VP Siguldas iecirkņa Kārtības policijas iecirkņa priekšniece Nataļja Sedova. 

"Bija piesaistīti kinologi, piesaistīts Valsts robežsardzes helikopters, plaši spēki gan no brīvprātīgajiem, gan Valsts policijas, gan Zemessardzes, gan VUGD.

Meklēšana vajadzības gadījumā turpināsies arī naktī. Mēs strādāsim, kamēr atradīsim bērnu.

Mēs izskatām vairākas versijas, arī to, ka bērns ir dzīvs. Ja bērns ir dzīvs, jāturpina meklēšanas pasākumi ar mērķi atrast dzīvu bērnu. Pastāv varbūtība, ka bērns izdomā aiziet ar kājām uz mājām, paslēpusies zem krūma, varbūt apmaldījusies, baidās iet tālāk. Tāpēc arī izskatām visas versijas," atzīmēja Sedova.

Valsts policija meklē bezvēsts pazudušo piecus gadus veco Evitu
Valsts policija meklē bezvēsts pazudušo piecus gadus veco Evitu

Vienlaikus VP aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri svētdien atradušies Siguldā, Gaujas pludmalē un ir redzējuši meiteni vai jebkādas ar viņu saistītas situācijas. Aculieciniekus vai personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija, kas var palīdzēt meklēšanā, policija aicina zvanīt uz tālruni 110.

Meitene pēdējoreiz redzēta bērnu stūrītī rotaļājamies ūdens malā. Pludmali uzrauga no glābšanas stacijas, taču tās pārstāvji pauda – svētdien neesot novērota neviena situācija, kad būtu nepieciešama palīdzība.

KONTEKSTS:

Piecus gadus vecā meitenīte Evita svētdien, 26. jūnijā, ap plkst. 14 pazuda Siguldā, Gaujas pludmalē (Peldu iela).

Meitenes pazīmes: augums 120–130 cm, gaiši mati ar čolku, bija ģērbusies sarkanā peldkostīmā – priekšā dzeltenas krāsas iedaļas, uz muguras dzeltens ar zilu apļveida zīmējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti