Turlavā protestē pret vēja ģeneratoru būvniecību

Turlavas pagasta iedzīvotāji protesta akcijā pie Kuldīgas novada domes pauduši viedokli, ka nevēlas vēja ģeneratoru parku pagastā. Iedzīvotājiem izdevies piesaistīt pašvaldības deputātu uzmanību, kuri devās uz Attīstības komitejas sēdi, lai lemtu par šo ieceri. Protestētājiem izdevies panākt savu, un deputāti neatbalstīja ģeneratoru būvniecību.

Astoņus vēja ģeneratorus „Enercon E 126”, kuru torņa un rotora spārna kopīgais augstums ir teju 200 metru, protestētāji dēvē par monstriem. Tos SIA „Vējpūtis” paredzējis būvēt Kuldīgas novada Turlavas pagastā uz četru īpašnieku zemes. Tik lielu ģeneratoru Latvijā vēl nav, tāpēc iedzīvotāji ir uztraukti un neziņā, kā tas turpmāk ietekmēs viņu dzīvi: gan saimniecisko, kultūrvēsturisko, gan arī tūrismu.

Informāciju par šādu vēja ģeneratoru projektu un ietekmi iedzīvotājiem bijis iespējams saņemt sabiedriskās apspriešanas laikā, tomēr to nav daudzi apmeklējuši un saruna nav izvērtusies konstruktīva. Līdz ar to pēc aptaujas saņemti 459 iedzīvotāju noraidījumi šādai būvniecībai ar paskaidrojumu, ka zaudējumu ir vairāk nekā ieguvumu. Vien 11 iedzīvotāji pauduši atbalstu.

Tomēr arī projekta virzītāji uz attīstības komitejas sēdi nebija parūpējušies par pamatotiem argumentiem, lai kliedētu klātesošo bažas un pārliecinātu deputātus par ieceres nekaitīgumu.

Līdz ar to deputāti neatbalstīja vēja ģeneratoru būvniecību. Šis lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē.
Savukārt uzņēmēji atzina, ka vairāk piestrādās pie iedzīvotāju pārliecināšanas un turpinās strādāt pie ieceres īstenošanas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti