Eiro fokusā

Meža īpašniekiem pieejami vēl 7 miljoni eiro

Eiro fokusā

Pētījums: Lauksaimnieki pozitīvi vērtē savas saimniecībās attīstības iespējas

Latvijas iedzīvotāju iecienītākā atpūta - dienvidu zemju kūrorti

Tūrisma operatori: Latvijas iedzīvotāju iecienītākā atpūta - dienvidu zemju kūrorti

Cik bieži Latvijas iedzīvotāji ceļo ārpus Latvijas, cik garus un cik tālus ceļojumus izvēlas? Joprojām iecienīti ir gan vienas dienas ceļojumi, gan grupu ceļojumi ar autobusu, bet visiecienītākā atpūta visu gadu ir dienvidu zemju kūrortos.  

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, pēdējos gados ceļošanas tendences būtiski nemainās. 2017. gadā vienas dienas izbraukumos ārpus Latvijas devās 790 000 Latvijas iedzīvotāju, ceļojumā uz vairākām dienām devās 1 265 000 iedzīvotāju.

Latvijas tūrisma aģentu asociācijas ALTA prezidente un ceļojumu aģentūras “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca pastāstīja, ka Latvijas iedzīvotāji izvēlas gan tālus, gan tuvus galamērķus.

“Aizbraukt uz Pērnavu - tas ir aizbraukt uz citu zemi, ar citu valodu un virtuvi. Uz Eiropu vairāk ceļo paši, jo tur dzīvo ļoti daudz draugu, radinieku. Tāliem ceļojumiem vairāk izvēlas aģentūru pakalpojumus, arī 2-4  cilvēkiem var uztaisīt atsevišķu ceļojumu.

Mums ir visiem svarīga saule un silts ūdens. Līderis šajā sezonā un pagājušā vasarā ir Turcija, Grieķija, ziemā tā bija Ēģipte.

Kopīgi ceļo lielas ģimenes – vecvecāki, bērni, mazbērni. Latvijas iedzīvotāji ir pieraduši ceļot ar tiešajiem reisiem, arī  čarterreisiem,” stāstīja Kavaca.

“Ozolciems Tūre” grupas vadītāja Iveta Pumpura stāstīja, ka uzņēmums strādā vairāk nekā 20 gadus, izveidojies savs klientu loks. Jaunieši labprātāk ceļo ar lidmašīnām, bet joprojām populāri ir arī braucieni ar autobusiem, ceļo darba kolektīvi.

“Šogad vairāk ir tādi pasūtījumi, kad cenšas kolektīvs kopīgi kaut kur aizbraukt, izmanto brīvās svētku dienas. Ja kādreiz katru nakti mainīja viesnīcas, tad tagad ir vēlme vairākas naktis pavadīt vienā viesnīcā. Piemēram, daudziem patīk Čehija un Prāga. Tad viņi nedodas ekskursijās, bet bauda Prāgu. Liela interese ir par Rumāniju, lielo Balkānu tūri - Albāniju, Maķedoniju,” stāstīja Pumpura.

Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas prezidente Inga Kavaca stāstīja, ka asociācijā šobrīd apvienojušies 60 uzņēmumi, bet kopumā Latvijā darbojas ap 400 dažādi tūrisma uzņēmumi. Ik pa brīdim kāda tūrisma firma piedzīvo arī maksātnespēju, bet no šī gada jūlija tūrisma firmas tiks licencētas.

Pēdējie lielākie maksātnespējas gadījumi ir “Prieks tūre” un “Balta”. Tagad likumdošana ir sakārtota, un no jūlija visām tūrisma kompānijām jābūt licencei. Tā tiks izsniegta uz gadu, un katru gadu vajadzēs to atjaunot, tiks pārbaudīti kompānijas finanšu rādītāji un vajadzēs uzturēt iemaksātās naudas drošības garantijas. Ceļotājiem būs lielāka drošība.

“Valsts uzņemas atbildību - ja kaut kas notiks ar kompāniju, kas ir licencēta un būs maksātnespēja, tad ceļotājs saņems savu naudu atpakaļ,” norādīja Kavaca.

Licencēto tūrisma firmu saraksts tiks publicēts Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti