Tumšajā laikā jādomā par mājokļa drošību

Visbiežāk zagļi mājas un dzīvokļus apciemo tad, kad saimnieki ir devušies prom. Policijas dati rāda, ka lielākais zādzību skaits no mājokļiem notiek Rīgas reģionā – vidēji 4 līdz 5 zādzības dienā. Tāpēc, dodoties prom, arī tagad tumšajā laikā ejot ikdienā uz darbu, policija aicina ievērot virkni elementāru drošības pasākumu, piemēram, palūgt kaimiņiem mājokli pieskatīt.

“Ja plānots ilgstošāk doties prom, tad varētu palūgt iztukšot pastkastīti. Pilna pastkastīte zaglim var simbolizēt, ka saimnieki nav ilgstoši bijuši mājās, un līdz ar to pamudināt izdarīt noziegumu,” stāsta Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Aicina parūpēties par mājokļu drošībuZane Mače

  “Dzīvojot privātmājā, ļoti palīdz arī izgaismots pagalms, kustības sensori, protams, arī mājdzīvnieks suns. Tāpat vakara stundās, kad ātri kļūst tumšs, ieteicams aizvērt ciet žalūzijas, lai pa privātmāju logiem zagļi nevar apskatīt telpu iekārtojumu, novērot mājokļu saimnieku dienaskārtību. Dažkārt noder arī tāda viltība, ka mājokļu saimnieki, dodoties prom, atstāj ieslēgtu gaismu, kas zagļiem var signalizēt par to, ka mājoklī kāds atrodas,” norāda Gžibovska.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti