Tumšajā dienas laikā jau četri bojāgājušie uz Latgales ceļiem

Iestājoties rudens mēnešiem, kad dienas paliek aizvien īsākas, aktuāls kļūst arī jautājums par gājēju drošību uz ceļiem diennakts tumšajā laikā. Gājējam ir svarīgi ne tikai ievērot ceļu satiksmes noteikumus, bet arī būt redzamam autovadītājam.

Latgales policijā norāda, ka cilvēki kļuvuši apzinīgāki, tomēr statistika nav tik iepriecinoša.

Šogad tumšajā laikā uz Latgales ceļiem dzīvību zaudējuši jau četri cilvēki.

Vēlā piektdienas vakarā kopā ar Rēzeknes policijas iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotas jaunākajiem inspektoriem Ēriku Pudenko un Aināru Reiniku Latvijas Radio dodas patruļā, īpašu vērību pievēršot vismazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem.

Nepilnu divu stundu laikā var satikt vairākus cilvēkus, kas pārvietojas gar ceļu bez atstarojošām vestēm.

Netālu aiz Rēzeknes pilsētas robežas uz auto trases apturētais vīrietis izskatās satraukts, atzīstot, ka parasti ievēro visus drošības pasākumus uz ceļa. Ceļu policisti pārbauda vīrieša datus, un ņemot vērā, ka iepriekš pārkāpumu viņam kā gājējam nav bijis, izsaka mutisku brīdinājumu, kā arī iedod gaismu atstarojošu vesti.

Naudas sods par šādu pārkāpumu var sastādīt no septiņiem līdz 30 eiro.

Pēc neilga brīža uz tā paša autoceļa ir vēl divi jaunieši, kuriem nav gaismu atstarojošo elementu.

Juris iecerējis mērot ceļu no Rēzeknes līdz Verēmiem apmēram trīs kilometru garumā, un par to, ka policijas darbinieki viņam uzjautā par vesti, ir acīmredzami izbrīnīts. Arī šoreiz naudas sods izpaliek, un Jurim tiek izteikts brīdinājums. Vēl kāds jaunietis vēlējies nostopēt garāmbraucošos automobiļus.

Šoreiz gan par ceļu satiksmes noteikumu apzinātu neievērošanu jaunietim tiek piemērots naudas sods - 10 eiro apmērā.

24.septembra pievakarē Daugavpils novadā automašīna notriekusi kādu 60 gadus vecu vīrieti, kurš, vēlēdamies apturēt pretī braucošo mašīnu, atradās uz ceļa braucamās daļas. Vīrietis negadījuma vietā gāja bojā. Viņam pie apģērba nebija nekādu gaismu atstarojošo elementu, līdz ar to autovadītājam vīrietis nebija pamanāms.

Vēl viens gājējs apturēts nelielā ciematā Sprūževā. Šis ir Jurija otrais pārkāpums gada laikā, līdz ar to būs jāsamaksā naudas sods septiņu eiro apmērā.

Pudenko un Reiniks norāda, ka pēc pāris nedēļām, kad agrāk sāks krēslot, pārkāpēju skaits krasi pieaugs.

Sodu skaits par to, ka cilvēki tumšās ielās vai neapgaismotos ceļu posmos ārpus apdzīvotām vietām nenēsā atstarojošos elementus, ir samazinājies, bet, kā atzīst Latgales Reģionālās policijas pārvaldes patruļpolicijas priekšnieks Aleksandrs Linkevičs atzīst, tas nenotiek tik strauji kā gribētos: “Daugavpilī par pagājušo gadu sodīti 1276 cilvēki, Balvos 129, Krāslavā 160, Rēzeknē 197, Ludzā 123, Preiļos 261”.  

Statistikas dati liecina, ka Latgalē kopumā pērn diennakts tumšajā laikā uz ceļiem bojā gāja seši cilvēki, šogad – jau četri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti