Ārpus Rīgas

Atlaists Tukuma novada vicemērs Volfs

Ārpus Rīgas

Piemājas dīķos mītošās zivis jāsagatavo ziemai

Šogad Kurzemē notikuši 566 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki

Tumsā dzīvniekus ieraugām pēdējā brīdī – rudenī un ziemā autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem uz ceļa

Šogad uz Kurzemes ceļiem notikuši 566 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir iesaistīti meža dzīvnieki. Arī šajā nedēļas nogalē uz Liepājas – Rīgas šosejas negadījumu izraisīja uz ceļa iznācis alnis. Negadījumā cieta pat divas automašīnas, turklāt cilvēki tika nogādāti Liepājas reģionālajā slimnīcā. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbinieki aicina autovadītājus šajā tumšajā laikā būt īpaši uzmanīgiem.

Visbiežāk ceļa satiksmes negadījumi, kurus izraisa meža dzīvnieki, notiek tieši tumšajā rudens un ziemas periodā, sākot no oktobra. Gluži vai katram pieredzējušam autovadītājam nācies uz ceļā sastapties ar kādu no meža zvēriem.

Latvijas Radio uzrunā autovadītājus Liepājā, kuri atklāj piedzīvoto. „Vienreiz dzīvē man ir gadījies, bet man izdevās paglābt automašīnu, jo laicīgi pamanīju. Svarīgi ir labi uguņi, var dabūt svilpes zvēru atbaidīšanai, protams, drošs braukšanas ātrums. Man toreiz gadījums bija pie Skrundas, kad nokrēslā parādījās viens ar ragiem, stāv nekustīgi, nobijos,” stāsta kāds autovadītājs.

“Man ir bijuši astoņi gadījumu desmit gadu laikā. Tas ir daudz, bet lieli bojājumi nav bijuši, pielocīja stiklu, buferi sasita. Nav īsti iespējams uzmanīties, viņš tur vienkārši ir un izlec tev priekšā,” saka kāds cits autovadītājs.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Sandis Kočetkovs uzsver, ka autovadītājiem tomēr vajadzētu ņemt vērā ceļa zīmes, kas atsevišķos posmos norāda iespējamu  meža dzīvnieku parādīšanos. Šogad jau sasniegta ievērojama negadījumu statistika. 

„Līdz šim Kurzemes reģionā reģistrēti jau 566 ceļu satiksmes negadījumi, kur notikusi automašīnas sadursme ar meža dzīvniekiem. No šiem negadījumiem divi negadījumi ir ar cietušajiem. Sadursmes notiek, kad iestājas diennakts tumšais laiks vai agri no rīta.

Pa dienu mēs dzīvniekus redzam, bet tumšajā laikā dzīvniekus ieraugām pēdējā brīdī, kad viņi parādās uz braucamās daļas,” norāda policists.

Arī šajā nedēļas nogalē uz Liepājas - Rīgas šosejas Vecpils pagasta teritorijā notika sadursme ar meža zvēru, no kura nepaspēja izvairīties pat divas automašīnas. Viena no tām iebraukusi grāvī un apgāzusies, un cilvēki vēlāk tika nogādāti slimnīcā,

„Bija noticis ceļu satiksmes negadījums, jo uz ceļa braucamās daļa bija izgājis alnis. Pirmā mašīna notrieca alni. Alnis ir liels dzīvnieks, tāpēc arī bojājumi automašīnai lieli. Otra mašīna brauca un nepamanīja notriekto dzīvnieku un uzbrauca tam virsū, jo nepaspēja veikt darbības, lai novērstu ceļa satiksmes negadījumu,” stāsta Kočetkovs.

Policijas darbinieks uzsver, ka autovadītājiem šādos laika apstākļos ir jāievēro drošs braukšanas ātrums.

Bieži vien autovadītājiem ir KASKO apdrošināšana, tāpēc autovadītāji apzinīgi ziņo par notikušajām sadursmēm ar meža dzīvniekiem. Iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc sadursmes ar meža dzīvniekiem Latvijā tiek reģistrētas biežāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti