Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rosina ielu vingrošanu arī mazos pagastos

Veselības diena cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Tukumā sporto un sacenšas cilvēki ar īpašām vajadzībām

Fiziskās aktivitātes ir svarīgas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tāpēc Tukuma invalīdu dienas centrs ''Saime'' jau 16. reizi organizēja Veselības dienu. Vairāk nekā simt Veselības dienas dalībnieku sacentās pildbumbas grūšanā, izpildīja basketbola soda metienus, spēlēja futgolfu, volejbolu un citas spēles.

Visbiežāk treniņi un sacensības notiek sporta skolas audzēkņiem, bet trešdien, 25.augustā, stadionā ierindā stājās invalīdu dienas centra ''Saime'' dalībnieki un viņu draugi no pansionātiem ''Rauda'' un ''Ķīšezers'', kā arī diviem kopienu centriem. Starp 107 'Veselības dienas' dalībniekiem daudz ir arī cilvēku ratiņkrēslos.

“Tas mums ir ļoti patīkami, ka tu vari  arī kaut ko sportisku  izdarīt. Protams, ja būs pa spēkam, tad visur [piedalīšos],” saka Veselības dienas dalībniece Margita.

Svetlana, kura ratiņkrēslā ir vien gadus piecus, nav tik pārliecināta par sevi, tomēr atzīst, ka fiziskas aktivitātes ir ļoti nepieciešamas arī cilvēkiem ar invaliditāti.

“Tas varbūt ne tik daudz fiziski palīdz, bet garīgi,” saka Svetlana.

Veselības dienas organizēšana Tukuma invalīdu dienas centram ''Saime'' jau kļuvusi par tradīciju. Šoreiz uzdevums ir ne vien kārtīgi izkustēties,  bet arī veicināt komandas darbu un radošu pieeju.  Katrs dalībnieks var izvēlēties uzdevumu, kas patīk un ir pa spēkam, bet komandai kopā jāveic visas desmit disciplīnas.

“Bumbiņu var mest dažādi. Bumbiņu var mest ar rokām, bumbiņas var paspert. Kas var, tas lec, kas var, tas paskrien, kas var, tas pagrūž. Ir arī asistenti, bet arī tas ratiņkrēsla cilvēks kustas un dara,” stāsta sociālā darbiniece Astra Peipa.

Dažādas tematiskās Veselības dienas gan Latvijā, gan pasaulē notiek visa kalendārā gada garumā. To galvenais mērķis ir pievērst apkārtējo uzmanību tam, ka vislētākais un arī visefektīvākais veids, kā izvairīties no slimībām  ikvienā vecumā, ir  regulāras fiziskās aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti