Tukumā slēgts lielveikals «Rimi» un evakuēti gan apmeklētāji, gan personāls

Otrdienas vakarā ap plkst.17, ievērojot Tukuma novada būvvaldes sēdē lemto, tika slēgts lielveikals "Rimi" Tukumā, Pasta ielā 14, vēsta portāls "www.ntz.lv".

Iemesls šādam lēmumam bija SIA "ARA intellect" tehniskās apsekošanas atzinums, kas domē tika saņemts 3.februārī un kurā teikts, ka avārijas zonā jumta sendvičpaneļi atrodas avārijas stāvoklī un ka nekavējoties nepieciešama jumta paneļu pastiprināšana ar papildus "z" profiliem, vēsta portāls.

To, ka veikalā "Rimi" konstatēta paneļu deformācija, Tukuma novada domes būvinženieri secināja, apsekojot veikalu 12.decembrī. No veikala apsaimniekotāja SIA "Pasta 14" tika pieprasīts veikt ekspertīzi un iesniegt domē atzinumu par jumta konstrukciju stiprību.

Kā "Neatkarīgajām Tukuma Ziņām" pastāstīja aculiecinieki, Tukuma Pašvaldības policija bloķēja ieejas lielveikalā un apmeklētājus neielaida, taču tiem, kas atradās veikalā, tika ļauts pabeigt iepirkšanos. Par lēmumu veikalu slēgt nekavējoties neizpratnē bija arī vairāku mazo veikaliņu pārdevēji. Par to, ka nepieciešams veikt remontdarbus, viņi bija dzirdējuši, bet tagad savus veikalus pametuši steigā. Ja notiks remonts, veikala prece var tikt sabojāta. Tāpat neviens no viņiem neesot ticis informēts, kad varēs atgriezties, lai preces un iekārtas varētu sapakot.

"Rimi Latvia" mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Ciemīte-Kupre pavēstīja, ka tirdzniecības centrā Pasta ielā 14, ko apsaimnieko SIA "RCH Managment" un kurš pēc Tukuma būvvaldes lēmuma tika slēgts, "Rimi" nomā tirdzniecības telpas. Lai arī "Rimi" nav ēkas īpašnieki un apsaimniekotāji, "paši veicam regulāras ēkas apsekošanas un drošības pārbaudes. Turklāt pagājušā gada beigās pasūtījām neatkarīgu ēkas būvkonstrukciju ekspertīzi, kuru veca veica SIA "Būvniecības konsultants" sadarbībā ar "AI Engeneering"".

Pēc ekspertīzes sertificēti būvinženieri sniedza atzinumu, ka ēkā var notikt tirdzniecība, taču ziemas laikā jāpievērš īpaša uzmanība sniega tīrīšanai. Saskaņā ar būvinženieru rekomendācijām, ēkas īpašnieks veic pastāvīgu sniega monitoringu un regulāru tā tīrīšanu, skaidroja Ciemīte-Kupre.

Šī iemesla dēļ Būvvaldes lēmums par tirdzniecības centra slēgšanu mums bija pārsteigums, taču pircēju un darbinieku drošība mums ir pirmajā vietā. Tāpēc esam gatavi ciešā sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību, ēkas īpašnieku un apsaimniekotāju veikt visus nepieciešamos drošības pasākumus, norādīja "Rimi" pārstāve.

"Jau tuvākajā laikā ceram saņemt ēkas īpašnieka sniegto informāciju par nepieciešamo remontdarbu apjomu un termiņiem to īstenošanai. Veikals būs slēgts tik ilgi, kamēr būsim saņēmuši visu iesaistīto pušu apstiprinājumu par tirdzniecības centra drošumu. Pašlaik neesam saņēmuši informāciju par citu centra nomnieku plānoto rīcību," pauda Ciemīte-Kupre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti