Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tukumā dezinfekcijas līdzekli ražo aptiekā

Tukumā roku dezinfekcijas līdzekli gatavo aptiekā

Viens no pašlaik visvairāk pieprasītajiem produktiem ir roku dezinfekcijas līdzeklis. Lielie ražotāji palielinājuši jaudu, lai apmierinātu plašo pieprasījumu. Taču dezinfekcijas līdzeklis top arī tur, kur parasti tiek jauktas aktīvās vielas, lai gatavotu smēres, tabletes un sīrupus, proti, aptiekās.

Tukuma aptieka ir viena no retajām, kur zāles izgatavo uz vietas. Kad Veselības ministrija deva zaļo gaismu aptiekām pašām ražot arī dezinfekcijas līdzekļus, tukumnieki ķērās pie lietas.

Paši brauca uz Jaunkalsnavu pēc spirta. Receptes pamatā ir Pasaules Veselības organizācijas ieteikta un atzīta recepte.

Pieci litri saražotā līdzekļa maksā 50 eiro, un lielos tilpumus pasūta Tukuma uzņēmumi – metālapstrāde, autopārvadātāji, arī veikali un kafejnīcas. Aptiekā līdzeklis nopērkams daudz mazākos iepakojumos un cena, atkarībā no iepakojuma veida, ir divi – trīs eiro. 

Paši smejas, ka tradicionālo pilsētas saukli "Uz Tukumu pēc smukuma" nu var aizstāt ar "Uz Tukumu pēc dezinfekcijas līdzekļa".

Ministrijas dotā atļauja ļauj šo līdzekli ražot 180 dienas. Tāpat aptiekā atgādina – ja ir iespēja rokas kārtīgi nomazgāt, bez spirtotā līdzekļa var iztikt. Tas domāts tiem gadījumiem, kad krāna ūdens un ziepes nav pieejamas. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti