Tukuma pusē nelegālajā izgāztuvē uzietie čeki un vēstules palīdzēs atrast vainīgos

Tukuma novadā mežā nelegāli izgāztajos atkritumos atrastie rēķini un apsveikuma vēstules var palīdzēt identificēt vainīgos, un vietējā pašvaldības policija jau uzsāka administratīvā pārkāpuma lietu. Savukārt zemes īpašnieks, kas teritoriju jau sakopa, sola tiesā no vainīgajiem piedzīt radušos izdevumus, vēsta LTV raidījums “Vides fakti”.

“Vides fakti” no kāda Tukuma iedzīvotāja saņēma fotogrāfijas, kurās bija redzama nelegāla izgāztuve pie Sivēnu ezera, kur daudzi ir veduši visus savus iespējamos atkritumus - takša reklāmas logo, riepas, ledusskapjus un bērnu rotaļlietas.

Sivēnu ezera apkārtne jau sen ir iecienīta, lai nelegāli izmestu savus atkritumus.  Pieķert tos, kuri mežā vai grāvju malās izmet atkritumus, bieži vien ir teju neiespējami, bet par teritorijas sakopšanu ir atbildīgs zemes īpašnieks.

Teritorijas apsaimniekotājs – “Latvijas Valsts meži” - atkritumu savākšanas firmai uzdevis visu sakopt, bet tas neliedz meklēt vainīgo.

“Par sadzīves atkritumiem ziņo policijai, ja ir iespēja, ka būs kaut mazākā saikne, ka var konstatēt, - vai tā ir pavadzīme, vai tā ir kāda dokumentācija, - protams, tiek ziņots policijai, kas uzsāk izmeklēšanu,” stāstīja “Latvijas Valsts mežu” Zemgales reģiona pārstāvis Vents Stradiņš.

Pie Sivēnu ezera atkrituma apsaimniekošanas firmas pārstāvji atrada apsveikuma kartiņas, čekus par norēķināšanos ar kredītkarti, rēķinus, sludinājumus un vēstules. Šie dokumenti nonāca pašvaldības policijā. Tukuma novada pašvaldības policijas priekšnieks Armands Honfelds pastāstīja, ka ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lieta un, “arī apskatot izgāzto atkritumu kaudzi, tika atrastas dažādas identificējošas lietas, tagad atliek tikai strādāt tālāk un skaidrot vainīgo”.

Šajās vēstulēs, rēķinos un čekos ir vairāku personu vārdi, taču policijā norāda, ka viņu rīcībā esošās identificējošās lietas ir arī no Latvijas otras puses un ir skaidrs, ka neviens nebrauks vairāk nekā simts kilometrus, lai izmestu dīvānu, tomēr visa šī informācija esot ļoti noderīga.

“Ir jāskatās šo personu kopsakars Tukumā un, jā, ir atrasts turpat, netālu no tās vietas 2 kilometru rādiusā, [..] tie būs cilvēki to 2 kilometru rādiusā no šīs vietas,” atklāja Honfelds.

Sods par atkritumu izmešanu fiziskām personām ir līdz 350 eiro, bet juridiskām līdz 2900 eiro; ja vainīgajam nav noslēgts atkritumu apsaimniekošanas līgums, tad var nākties samaksāt vēl vairāk.

Savāktie atkritumi aizvesti uz Talsu izgāztuvi, kur par tonnu atkritumu ir jāmaksā 65 eiro. “Latvijas Valsts meži” plāno vērsties pret vainīgajiem tiesā ar prasību atmaksāt izdevumus par atkritumu savākšanu un aizvešanu uz glabātuvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti