Panorāma

Nelegālajā hostelī pārkāpumi bijuši jau iepriekš

Panorāma

Panorāma

Normunda Kindzuļa draugi protestē pie Tukuma policijas

Tukumā protestē pret policijas izmeklēšanu saistībā ar mirušo vīrieti

Trešdien Tukumā piketā pulcējās pēc gūtajiem apdegumiem mirušā Normunda Kindzuļa draugi un atbalstītāji. Viņi atgādināja par Normundam paustajiem draudiem, uz kuriem policija, viņuprāt, nav atbilstīgi reaģējusi. Piketētāji arī nepiekrīt policijas paustajai versijai, ka, iespējams nav noticis noziegums. Tas rosina domāt, ka policija izmeklē vīrieša pašnāvības iespēju.

Piketētāji pirms paziņojuma par Kindzuļa nāvi pulcējās iepretim policijas iecirknim. Viņi ar plakātiem un saukļiem atgādināja, ka viens likums un viena taisnība ir visiem.

Piketa dalībniece Tukumā. 2021. gada 28. aprīlis.

"Mūsu mērķis, lai atklātu noziegumu tā, kā tam jābūt. Nevis, ka viņi viņu norok uz pašnāvību, jo mēs visi zinām, ka tā nav bijusi pašnāvība.

Normunds – kā mediķis profesionāls, un mediķim ir 1001 savādāks veids, kā izdarīt pašnāvību nesāpīgāk. Nevis ņemtu sevi aizdedzināt un vēl lūgtu pēc palīdzības, lai viņu kāds glābj," sacīja piketa dalībniece Laura.

Piketētāji arī atgādināja par Normundam Kindzulim izteiktajiem draudiem, uz kuriem policija, viņuprāt, nav reaģējusi pietiekami.

"Darba vietā bijis konflikts ta ne konflikts, bet ir tās īsziņas bijušas vairākkārt, un sākumā viņš vērsās ar to vienu 2020. gadā, bet vēlāk viņš vairs nevērsās, jo saprata, ka neviens jau neko tāpat nedarīs," pastāstīja piketa organizatore Ivita.

Starp piketētājiem bija arī cietušā drauga Arta omīte, kura Normundu sauca teju par pašas mazdēlu. Viņa ir sašutusi par publiskajā telpā izskanējušajām ziņām par Normunda garīgās veselības stāvokli.

"Es gribētu pajautāt [Rīgas Austrumu prokuratūras prokurorei Katažinai] Carova kundzei, ja izmeklēšana nav pabeigta, ar kādām tiesībām viņa visai valstij paziņoja, ka Normunds ir nepieskaitāms un ka viņam ir kaut kāda kriminālatbildība. Kā drīkst? Mediķis, kurš tiešām ir kolosāls mediķis, viņš ātrās palīdzības brigādes vadītājs, un visi kolēģi viņu slavē. Viņš ir ar lielo burtu puisis," uzsvēra sieviete.

Draugi pastāstīja, ka Normunds uz dzīvi Tukumā bija pārcēlies aptuveni pirms gada, strādājis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Viņš vienmēr bijis ļoti pozitīvs un izpalīdzīgs.

Piketā atbilstoši sanitārajam protokolam piedalījās astoņi dalībnieki, bet atbalstītāju ir daudz vairāk. Tukumnieki arī vāc parakstus par Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieku atstādināšanu, jo šis nebūt neesot vienīgais gadījums, kad policija, pēc iedzīvotāju domām, nav atbilstoši reaģējusi.

"Es tikai atnācu paskatīties, jo es piekrītu tāpēc, ka arī mums bija gadījums. Bija ugunsgrēks, un es paliku ar bērnu. Paldies dievam, ka dome iedeva dzīvokli. Vienkārši ļaunprātīgi pielaida uguni, bet viņi [policija] pat nekustina pirkstiņu. Draudi izteikti, viņiem pasaka, bet viņi palaiž gar ausi," pastāstīja tukumnieks Kaspars.

Arī vietējā iedzīvotāja Elita uzsvēra, ka policijai jāreaģē uz visiem iesniegumiem. 

Valsts policijas pārstāvji pie piketētājiem neiznāca, jo tad tā būtu nesaskaņota sapulce, bet piketa dalībnieki tika pieņemti individuālai sarunai. Savukārt Valsts policijas Zemgales reģiona pārstāve Dace Kalniņa sacīja, ka nepiekrīt piketētāju paustajiem pārmetumiem.

Pikets pie Tukuma policijas iecirkņa. 2021. gada 28. aprīlis.

"Valsts policija uzsver, ka demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības paust viedokli, un arī Valsts policija jau iepriekš ir paudusi savu viedokli. Uzskatām, ka šī izmeklēšana tiek veikta objektīvi, tiek pārbaudīta visa iespējamā informācija. Mēs aicinām sabiedrību saprast, ka izmeklēšanā ir vajadzīgs laiks, lai sabiedrību informētu par izmeklēšanā nostiprinātiem pierādījumiem," stāstīja Kalniņa.

Draudzenes pastāstīja – Normunds savulaik minējis, ka jābrauc uz tiesu Rīgā. Kāpēc un par ko tiek tiesāts, jautājumus neesot uzdevušas. Par to, ka Normunds Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesā ticis tiesāts par tīšu svešas mantas dedzināšanu, izmantojot degšķidrumu, draudzenes neesot zinājušas.

Tukumā notikušo traģēdiju šobrīd izmeklē nevis Valsts policijas Tukuma iecirknis, bet Zemgales reģiona pārvaldes Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa. Savukārt par Tukuma policijas iecirkņa lēmumu rudenī par saņemtajiem draudiem atteikt uzsākt kriminālprocesu, pārbaudi veic policijas Iekšējās kontroles birojs.

KONTEKSTS:

Šausminošais gadījums ar Normundu Kindzuli notika pagājušajā nedēļā, kad Tukumā naktī dzīvokļa biedrs metās dzēst savu kliedzošo un degošo draugu, pēc tam izskanēja aizdomas, ka noziegums pastrādāts homofobisku motīvu dēļ. Abi cietušie vīrieši iepriekš saņēmuši draudus, bet Tukuma policija atteikusies ierosināt kriminālprocesu.

Valsts policija izskata vairākas iespējamās versijas. Kindzulis bija vērsies policijā par sev izteiktiem draudiem un piedzīvojis arī vairākus uzbrukumus. Tāpēc policija izskata gan versiju par naida uzbrukumu, gan pārbauda citus notikušā apstākļus. Tiek arī vērtēta Tukuma policijas rīcība pēc iepriekš vīrieša iesniegtās sūdzības par saņemtajiem draudiem.

Savukārt policija dažas dienas pēc notikušā paziņoja, ka, iespējams, nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt