Dienas ziņas

Virgas skolā dārzeņus kopgaldam audzē paši

Dienas ziņas

Politologi prognozē zemu aktivitāti

Tukumā pieaug reģistrēto laulību skaits

Tukumā pieaug reģistrēto laulību skaits

Lai gan kāzu laiks latviešiem tradicionāli bijis rudens, Tukumā visvairāk jauno pāru ''jā'' vārdu saka vasarā. Pagājušajā gadā Tukuma dzimtsarakstu nodaļā reģistrēta 131 laulība, bet šogad šis skaits noteikti tikšot pārspēts. Jau tagad visas sestdienas vasaras mēnešos esot aizņemtas, un viens no iemesliem ir arī jaunā dzimtsarakstu nodaļa, kas apmeklētājiem durvis vēra šonedēļ.

Tukuma dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem vasara ir karstākais darba laiks. Jūnijā pieteiktas jau 23 laulības, un, kopš laulību var reģistrēt arī ārpus dzimtsaraksta telpām, nereti nākas pat kādam atteikt.

„Ja tā diena izbraukumiem jau ir atvēlēta un jau ir pieteikumi nodaļā iesniegti, un ja tas cilvēks tieši tajā datumā vēlas izbraukt, mēs nevaram apvienot. Mūsu kapacitāte ir tāda, kā ir. Es nevaru ar vienu kāju stāvēt šai zālē laulāt un pēc pusstundas būt tur prom,” skaidro Tukuma dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Smaida Kokina.

Nodaļas vadītāja gan cer, ka turpmāk jaunie pāri izvēlēsies ceremoniju dzimtsarakstu nodaļā, kas šonedēļ iekārtojusies jaunās, 21. gadsimtam atbilstošās telpās. „Tā mums arī bija baltā zālīte, bet viņa bija mazliet tā Rundāles pils stilā. Ar gleznu aizmugurē, ar kolonām. Šeit ir pilnīgi cits - mūsu gadsimtam paredzēts,” norāda Kokina.

Apskatīt jauno laulības zāli pirmie ieradās arhitekti un dizaineri no Liepājas, kam bija lemts arī pirmajiem iemēģināt jaunlaulātajiem un lieciniekiem paredzētos ceremonijas krēslus. „Sākumā liekas varbūt tā dīvaini, jo ir pierasts, ka stāv, bet tad, kad padomā tā mazliet dziļāk par to visu, kad ir tas emocionālais kontakts ar savējiem, kas sēž zālē, es uzskatu, ka tas ir ļoti labi,” norāda Liepājas pilsētas ainavu arhitekte Margarita Kaņevska.

„Parasti šīs telpas ir tādas smagnējas un nopietnas, jo pastāv  uzskats, ka laulība ir tāda ļoti nopietna ceremonija, bet šeit pretēji visam ir tā gaiši un viegli, un ir citāds skatījums uz šo procesu. Man liekas, ka tas ir mazliet cits pavērsiens tradicionālajā sistēmā,” piebilst Liepājas pilsētas būvvaldes arhitekte Iveta Ansone.

Jaunā nodaļa, kuras izveide pašvaldībai izmaksāja nedaudz vairāk kā 14 000 eiro, iekārtota kādreizējās bankas telpās. Tā aprīkota ar mūsdienīgu tehniku un pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Jau piektdien šeit tiks sumināti pirmie zelta kāzu jubilāri, bet sestdien ''jā'' vārdu teiks pirmie seši pāri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti