Tukuma novadā konstatē aizliegto Krievijas televīzijas kanālu retranslāciju

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas 12. maijā, veicot pārbaudes autortiesību un blakustiesību pārkāpumu jomā, divās publiskās vietās Tukuma novadā konstatēja aizliegto Krievijas televīzijas kanālu retranslāciju, informēja policijā.

Par minēto likumpārkāpumu tika sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi – vienā gadījumā pret juridisku personu, bet otrā gadījumā – pret fizisku personu.

Saistībā ar konstatētajiem autortiesību un blakustiesību pārkāpumiem juridiskā persona ir saukta pie administratīvās atbildības, savukārt pret fizisko personu pārbaudes administratīvās lietvedības ietvaros turpinās. 

Likumsargi vērš uzmanību, ka vairākas Krievijā veidotas televīzijas programmas ietver ziņas, aicinājumus un dezinformāciju, kas rada būtisku apdraudējumu valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, un ir aizliegtas saskaņā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņu padomes (NEPLP) lēmumiem. Turklāt atbilstoši praksē novērotajam, televīzijas programmas, kurās ietvertās ziņas un aicinājumi rada būtisku apdraudējumu valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai, tiek izziņotas, izmantojot nelegālās televīzijas sistēmas.

Policisti Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā pievērš pastiprinātu uzmanību aizliegta audiovizuāla satura retranslācijai un arī turpmāk veiks profilaktiskos kontroles pasākumus ar mērķi informēt sabiedrību par retranslācijai aizliegtajām televīzijas programmām, kā arī brīdināt par atbildību nelegālu sistēmu izmantošanas gadījumā. Likumsargu pārbaužu mērķis nav sodīt iedzīvotājus, bet gan aizsargāt Latvijas informatīvo telpu un pašus cilvēkus.

Atbilstoši Aizsargāta pakalpojuma likumam par ierobežotas piekļuves sistēmu prettiesisku ražošanu, importēšanu, izplatīšanu, iznomāšanu, pārdošanu vai cita veida atsavināšanu komerciāliem mērķiem, kā arī par nelegālu sistēmu uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu komerciāliem mērķiem fiziskai personai piemēro naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskai personai — no 350 līdz 1400 eiro.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ NEPLP 27. februārī aizliedza Latvijas teritorijā retranslēt Krievijas televīzijas kanālu "RBK", bet 28. februārī aizliedza retranslēt Latvijas teritorijā Krievijas kanālus "Mir 24" un RTVI. 7. martā tika pieņemts lēmums no retranslējamo programmu saraksta izslēgt vēl 18 Krievijas Televīzijas kanālus, bet 10. martā Saeima lēma, ka NEPLP būs tiesības ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā pieejamām tīmekļa vietnēm, kurās tiek izplatīts saturs, kas apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību.

Pirms tam NEPLP nolēma apturēt Latvijā programmas "Belarus 24" darbību, kā arī anulēt retranslācijas atļaujas kanāliem "PBK Igaunija" un "PBK Lietuva".  24. februārī NEPLP paziņoja, ka aizliegusi Krievijas kanālu "Rossija RTR" un "Rossija 24" retranslāciju Latvijā. Tāpat Latvija bloķējusi visus ar Krievijas propagandas medija "Sputnik" saistītos interneta resursus.

15. martā NEPLP nolēma Latvijā bloķēt pieeju 71 galvenokārt Krievijas interneta vietnei, kura izplatīja Kremļa propagandu, atbalstīja un slavināja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt